Aletli Plates Çeşitleri 724 Haberciniz Farkıyla Sizlerle - 7/24 Haber | Son Dakika Haberler son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Aletli Plates Çeşitleri

  Aletli Plates Çeşitleri

  Aletli Plates Çeşitleri

   

   

  2 8 300x169 - Aletli Plates ÇeşitleriPlates, her grubuna ait olan bireylerin yapabileceği bir spor tekniğidir. Esneme, germe, hareketsiz olan noktaları aktif hale getirmek için uygulanan teknikleri sayesinde vücudunuzda sıkı bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bunun için platesin kendi arasında bölünmüş çeşitleri vardır. Spor salonlarında genel olarak uygulanan bu dalda yapılması gereken hareketler ve düzenli olarak uyulması gereken kuralları vardır.

   

   

  Plates Yaparken Uyulması Gereken Kurallar

  Öncelik olarak uyulması zorunlu olan kuralları vardır. Tek başınıza ya da ekip halinde çalışabilirsiniz. Aletli platese bakıldığında lastik ve top eşliğinde yapılan plates egzersizleri vardır. Bu egzersizler dambıl, makine, minder üzerinde de yapılabilir. Kişilerin vücut şekillerine ve orantılarına göre uygun olan hareketler seçilir. Sırası ile yapılmaya başlanır. Plateste en önemli detay vücut bölgelerinin düzenli olarak çalıştırılmasıdır. Bu yüzden özellikle kollar, omuz ve sırt bölgesinden çalışmalara başlanır. Ardından vücut ısındıkça diğer bölgeleri açmak ve esnetmek için çalışmaya başlanır.

  1 17 300x138 - Aletli Plates Çeşitleri

  Platesin Önemi 

  Kasların esnek bir hal alması ve daha sık bir kondisyona sahip olmak isteyenler için tavsiye edilen bir spor şeklidir. Evinizde ya da bir spor salonunda yapabileceğiniz uygulamaları vardır. Düzenli olarak yapılan aletli platesler hızlı kilo verimini arttırır. Kilo verirken herhangi bir sarkma yaşamadan istediğiniz kiloya düşebilirsiniz. Aynı şekilde istediğiniz vücut görüntüsünü yakalamış olursunuz. Bayanlara tavsiye edilen ve kilo vermek istediklerinde özellikle önerilen sporlardan biridir. Farklı farklı teknikleri vardır. Bölgesel olarak çalışmanın ve spor yapmanın en zevkli halidir. Bu yüzden plates yaparken farklı tekniklerini aynı anda kullanma şansını yakalamanız gerekir. Dambıl ile çalışırken, esneme amaçlı lastikleri ve toplarından da faydalanabilirsiniz. Aletli plates de ayak bilekleri, kollar, bel bölgesi ve kollar için takılan ağırlık ürünleri de vardır.

  1 300x300 - Aletli Plates Çeşitleri

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ