son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  900 TL para cezası, Bülent Ersoy’a ‘tehdit’ suçundan verildi!

  900 TL para cezası, Bülent Ersoy’a ‘tehdit’ suçundan verildi!

  900 TL para cezası, Bülent Ersoy’a ‘tehdit’ suçundan verildi!

  “Ben adamın canlı yayınını basarım” sözünü Şarkıcı Lerzan Mutlu’ya söyleyen ve tehdit suçundan yargılanan ünlü sanatçı Bülent Ersoy, 900 TL adli para cezasına çarptırıldı.

  İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi yapılan 5. duruşmaya şikayetçi Lerzan Mutlu ile sanık Bülent Ersoy katılmadı. Taraflar avukatları tarafından temsil edildi.

  Avukat Hızır Barbaros Bursalıoğlu, müvekkili Lerzan Mutlu’ya sanık Bülent Ersoy tarafından yapılan tehdide karşılık pişmanlık sergilemediği, bu nedenle caydırıcı bir şekilde cezalandırılmasını gerektiğini ifade etti. Avukat Aydın Kuban ise müvekkili Bülent Ersoy için, “Müvekkilimin ünlü bir sanatçı olması olumsuz bir değerlendirme nedeni olmaz, beraatını istiyorum.’’ dedi.

  Lerzan Mutlu’nun avukatı ise…

  Şikayetçi Lerzan Mutlu’nun avukatı, Bülent Ersoy’un avukatı üzerine tekrar söz alarak ” Pişmanlık göstermemesinden kastım, yargılama sırasındaki davranışlarıdır. Kastetmek istediğim yargılama aşamasında pişmanlık göstermemesidir. Caydırıcı bir cezayı bu nedenle alması gerekiyor.’’ İfadesi üzerine Bülent Ersoy’un avukatı Aydın Kuban, “Müvekkilimin ‘sesimle döverim ve bilgimle gömerim’ ifadesi alelade bir söylem olup, yargılamayı ilgilendirdiğini düşünmüyorum.’’ ifadelerini kullandı.

  Mahkeme başkanı, avukatların ifadeleri dinledikten sonra kararını açıkladı. Bülent Ersoy’un ‘tehdit’ suçundan kaynaklı sübuta erdiğini belirterek, 900 lira adli para cezasına çarptırıldı.

  1 300x300 - 900 TL para cezası, Bülent Ersoy'a 'tehdit' suçundan verildi!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ