son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Afrin’de Teröristler İçin Hazırlanan İlginç Detay!

  Afrin’de Teröristler İçin Hazırlanan İlginç Detay!

  Afrin‘de Teröristler İçin Hazırlanan İlginç Detay!

   

  Afrin ilçe merkezi, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden temizlendikten sonra arama tarama faaliyetlerine devam ediliyor ve Türk askerleri tarafından teröristlerin önceden kullandığı binalarda yapılan aramalarda, örgüte ait bir sürü kitap ve sözde kantonun yönetiminde yer alacak kişilere yönelik hazırlanan kimlik kartları ele geçirildi. Sasani İmparotorluğu’na ait bilgilerin kitaplarda geçmesi ise dikkat çekti.

  Binalarda, el yapımı patlayıcı ve mayınları imha etme çalışmaları sürerken, teröristlere bazı binalarda eğitim verildiği tespit edildi.

  4 12 300x168 - Afrin'de Teröristler İçin Hazırlanan İlginç Detay!

  Teröristlerin kitaplarında Sasani İmparatorluğu

  Teröristlerin okumasına yönelik hazırlanan kitaplar incelendiğinde Sasani İmparatorluğu’nun tarihine yönelik bilgilerin olması dikkatleri çekti.

  (Sasani İmparatorluğu, M.S. 224 yılında Ardeşir tarafından kurulmuş olan İran tarihinde en etkili dönemlerden kabul edilen bir imparatorluktur. İslam fethi öncesinde Antik Pers kültürü doruk noktasını yaşamıştır.)

  Binalarda yapılan aramalarda yönetimde yer alan kişilere yönelik kimlik kartları, sözde kanton yönetiminde yer alacak kişilik kimlik bilgileri olduğu öğrenildi ve askerler tarafından imha edildi.

  1 300x300 - Afrin'de Teröristler İçin Hazırlanan İlginç Detay!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ