son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Bakan Sarıeroğlu Çalışanlar ile Kanser Hastalarına Müjde Verdi!

  Bakan Sarıeroğlu Çalışanlar ile Kanser Hastalarına Müjde Verdi!

  Bakan Sarıeroğlu Çalışanlar ile Kanser Hastalarına Müjde Verdi!

   

  NTV’nin sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili bir sorun olmadığını 3 Nisan’da kadrolu olacaklarını belirtti. Memur anne-babaların yarı zamanlı çalışmasına imkan tanıyan yönetmelikle nihayet sona gelindiği ve 4 tane kanser ilacının geri ödeme listesine eklendiğini söyledi.

  Seferlik süreci devam ediyor

  Seferberlik sürecinin devam ettiğini belirten Sarıeroğlu, işsizliğe yönelik soruları cevaplandırırken; istihdama yönelik teşviklerimiz vardı, hazırlanmıştı ve şu an Meclis’te görüşülüyor ve en büyük hedefimiz 2018 sonuna kadar işsizlik oranını tek rakamlara indirmektir. Oranda artış ve özellikle kadın istihdamında %2’lik bir artış söz konusu ve özellikle gençler konusunda ilerleme gerekiyor. İŞKUR bünyesine bağlı olarak 2018’de 1 milyon 250 bin kişiyi iş sahibi yapmayı planlıyoruz.’’ dedi.

  Memur anne-babaların yarı zamanlı çalışmasına soruları da cevaplayan Sarıeroğlu ‘’ Yasal düzenlemesi hazır ve Başbakanlığa iletildi, bazı konularda görüş istenildi, sonuçta önemli ve geniş bir kapsam ve gerekli düzenleme mutlaka sona erdirilecek. Anne ve babalar tercihe göre çocuğu okula başlayana kadar yarı zamanlı çalışabilme hakkına sahip olacak.’’ dedi.

  Taşeronlar için kadro tarihi 3 Nisan

  Taşeron işçilerin kadro sorunu hakkındaki soruları da değerlendiren Sarıeroğlu ‘’ Süreci tam olarak tamamlayamayan kurumlar ve her yerde mevcut olan sayılarda aynı değil. Biz 2 Nisan son tarih diye takvimi belirledik ve 3 Nisan’da taşeronlar kadroya geçirilecek. Şu ana kadar süreç sağlıklı işliyor ve 4/C’lileri 4/B’li olmasına yönelik çalışmalarımızda bulunuyor. İşe alım süreçlerinde yeni bir modele geçiş yapıyoruz. Ama şirketlerle ilgili bazı hususlar var ve belediyeler bunu yakından takip ediyor. Hepsi 3 Nisan’a kadar netleşecek.’’ şeklinde güzel haberler verdi.

  Aynı zamanda 4 kanser ilacının da geri ödeme listesine dahil edildiğini belirterek, hastaları da desteklediklerini belirtti.

  1 300x300 - Bakan Sarıeroğlu Çalışanlar ile Kanser Hastalarına Müjde Verdi!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ