son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Banka personelinin hatası yüzünden hesabına 2 trilyon euro yatırıldı

  Banka personelinin hatası yüzünden hesabına 2 trilyon euro yatırıldı

  Dünyanın en zengin adamı… Banka personelinin hatası yüzünden hesabına 2 trilyon euro yatırıldı

   

  Belçika’da yaşayan Luc Mahieux isimli kişi, bir anda dünyanın en zengin adamı oldu. Banka personelinin yaptığı bir hata sebebi ile, hesabına 2 trilyon Euro yatırıldı. Ancak Luc Mahieux’un zenginliği kısa sürdü.

  1 56 300x169 - Banka personelinin hatası yüzünden hesabına 2 trilyon euro yatırıldı

  Belçika’nın Ardenler bölgesi Dinant kasabasında yaşayan Luc Mahieux, kredi kartı limitinin değiştirilmesi için, hesabının bağlı olduğu bankaya gitti. Mahieux, internetten yaptığı bir alışverişi ise güvenli olmadığı sebebiyle iptal edilmesini istedi. Alışveriş sitesinden yaptığı 35 euro’nun ise hesabına geri yatırılması için başvuruda bulundu. Banka bu ödemeyi hızlı bir şekilde iptal etti. Alışveriş sitesinin hesabından ise 35 euroyu da geri alarak, tekrardan Luc Mahieux’un hesabına yatırdı. İşte ne olduysa da tam burada oldu. Banka personelinin hatası sebebiyle, Luc Mahieux’un hesabına 35 euro yerine tam tamına 2,000,000,000,035 (2 trilyon 35) Euro yatırdı.

  Mahieux bu rakamı ilk gördüğünde bir anda şaşkınlık geçirdiğini belirterek, ‘’Bir anda bütün sorunlarımın hallolduğunu ve artık rahat yaşayacağımı düşündüm. E tabi ne de olsa dünyanın en zengin insanı bendim’’ diye açıklama yaptı.

  Bir anda sosyal medya fenomeni oldu

  Mahieux, yanlışlık olduğunu görür görmek banka şubesini arayarak olanı biteni anlattı. Güvenlik amacıyla da kredi kartını bloke ettirdi. Luc Mahieux, başından geçen bu olayları ise sosyal medya platformlarında paylaşınca, bir anda binlerce arkadaşlık isteği gönderildi.

   

  1 300x300 - Banka personelinin hatası yüzünden hesabına 2 trilyon euro yatırıldı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ