son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  GetContact Uygulaması’nda Büyük Bir Açık Keşfedildi!

  GetContact Uygulaması’nda Büyük Bir Açık Keşfedildi!

  GetContact Uygulaması’nda Büyük Bir Açık Keşfedildi!

   

  GetContact gibi programlar ile telefon rehberinizde bulunan bilgiler başka kullanıcılara transfer olurken; sistemine dahil olan bütün kullanıcıların rehberinde bulunan bilgilere detaylı erişim sağlayarak kendi havuzunda topluyor.

  GetContact ve benzeri uygulamalara yönelik uyarı siber güvenlik uzmanları tarafından yapıldı. Bu tür programları indiren kişilerin telefon rehberinde bulunan bütün bilgilerin uygulamalar tarafından ele geçirildiği belirtilerek, güvenlik uyarısı yapıldı.

  Siber güvenlik uzmanları ile ilgili uyarıda bulundu. Uzmanlar son günlerde kullanıcılar tarafından çok fazla kullanılan rehber paylaşma uygulaması GetContact ve benzerleriyle ilgili güvenlik uyarısı yaptı.

   

  ‘’İzin ver ya da izin verme tercihi’’

  Siber güvenlik uzmanı yaptığı açıklamada ‘’O tür programları yükleyen insanlar arasında rehber transferi oluyor ve böylelikle uygulamayı üreten firmalar size ait olan tüm bilgileri ele geçirmiş oluyor. Tabi burada programları üreten firmaların suçu olsa da, uygulamayı yükleme sırasında bunu yükleyen kişiye söylemiş oluyor. ‘’ izin ver ya da izin verme’’ seçeneğini kullanıcıya sunuyor ve izin verilmesi durumunda rahatlıkla bilgilerinizi kullanıyor. Böylelikle kullanıcı, üretici firmayı yükümlülükten kurtarıyor.’’ dedi.

   

  Sadece rehberi mi transfer ediyorlar?

  İzin verildiği andan itibaren sadece rehber transfer edilmediğini belirten uzman ‘’ Fotoğraflarınızdan, sosyal medya paylaşımlarınıza kadar tüm kişisel bilgilerinize hatta banka şifrelerinize kadar ulaşmaları mümkün olabilir. Aklınıza gelemeyecek detaylar, bilmediğiniz kişilerin eline geçebilir.’’ şeklinde ciddi uyarılarda bulundu.

  1 300x300 - GetContact Uygulaması’nda Büyük Bir Açık Keşfedildi!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ