son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Milyonların Beklediği Assassin’s Creed: Origins Yeni Sürümü Çıkıyor

  Milyonların Beklediği Assassin’s Creed: Origins Yeni Sürümü Çıkıyor

  Assassin’s Creed: Origins

  2 73 300x169 - Milyonların Beklediği Assassin's Creed: Origins Yeni Sürümü Çıkıyor

  Assassin’s Creed, tüm dünyada ‘gamerlerin’ en sevdiği oyunlardan yalnızca bir tanesi. Yeni sürümü ile pek çok oyuncunun merakını tetikleyen oyun, nihayet yeni sürümü ile karşımıza çıkıyor. Bu sürümde neler var neler…

   

  UbiSoft Yeni Sürüm ile Geliyor

  Pek çok oyuna hayat veren Ubisoft, her ne kadar Assassin’s Creed markasını ‘pazarlama stratejisi’ yönünden eleştirse de son birkaç yılda en çok para kazanan oyun geliştirici firmalar arasında yer alıyor. Oyunun yeni sürümünde ana geliştirici olarak Assassin’s Creed 4: Black Flag, yönetmenliğini de yapan Ashraf İsmail‘i görmekteyiz. Origin’i de tasarlayan ve geliştiren İsmail, bu sürümde birçok değişiklik yapmış.

  Ubisoft, iki senenin sonunda takipçileri bünyesine çekmeyi başarabilecek gibi görünüyor. Zira Origin sürümü, birçok yeni teknolojiye ve daha önce görmediğiniz konseptlere yer veriyor.

  3 43 300x169 - Milyonların Beklediği Assassin's Creed: Origins Yeni Sürümü Çıkıyor

  Yeni Sürümde Neler Göreceğiz?

  Assassin’s Creed: Origins, her detayı ile dolu dolu Mısır’ı göreceğimiz konseptlerden. Hikâyenin ana kahramanı olan Bayek, firavunun ulu savaşçılarından oluşan ordusu Medjay‘ın bir üyesi. Firavuna ihanet eden ve arkadaşları ile beraber, firavunun savaşçısı olmaktan vazgeçen Bayek’in hikayesi, bu sürümde Assassin’s Creed’in ana temasını oluşturuyor. Oldukça güçlü bir hikâye ile oyuna giriş yapan geliştiriciler, elbette Bayek’in neden firavuna ihanet ettiğini de oyunda belirtmeyi ihmal etmiyor.

  Hikâyenin ana kahramanı olan Bayek ve arkadaşlarının amacı, Mısır’ı kötü bir diktatörün yönetiminden kurtarmak. Tam bir halk savaşçısı olduğunu söyleyebileceğimiz kahraman, Kleopatra‘nın kardeşi olan Ptolemy XIII ve Mısır’ın atik savaşçıları olan kötü bir güruha karşı savaşıyor. Bu topluluğun adı ‘Order of the Ancients‘ olarak verilmiş.

  4 9 300x169 - Milyonların Beklediği Assassin's Creed: Origins Yeni Sürümü Çıkıyor

  Yakın Dövüş ve Gizlenme Bu Sürümde de Var

  Assassin’s Creed: Origins geliştiricileri ve yorumları incelendiğinde, pek çok kişiyi kendine hayran bırakacak bir sürüm olarak kabul edilebilir. Zira, oyunun ilk sürümlerinde görebileceğimiz gibi, düşmana yapılan hamlelerin kuvvetini ve yavaşlığını oyun kolu başından hissedebilmek mümkün. Oyunun ikinci kahramanı ise Layla ismi verilen bir kadın karakter.

  Oyun, Bayek’in köyü olan Siwa’ya gelmesi ile başlıyor. Kendi köyünde oldukça misafirperver karşılanan Bayek’in köyden çıktıktan sonra ise asıl imtihanı başlıyor. Düşmanlara karşı savaşarak Mısır’ı kötü firavunun elinden almak, asıl amaç. Oldukça büyük bir haritada ilerleyen oyun, yeni sürümü ile pek çok oyuncuyu kendine hayran bırakacak gibi görünüyor.

  1 300x300 - Milyonların Beklediği Assassin's Creed: Origins Yeni Sürümü Çıkıyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ