son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Donald Trump: “Uzay Kuvvetleri Kuracağız”

  Donald Trump: “Uzay Kuvvetleri Kuracağız”

  Trump: Uzayda Askeri Üs Kuracağız!

   

  abd uzay ussu 300x168 - Donald Trump: "Uzay Kuvvetleri Kuracağız"

  Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, ordu içinde gelecek zamanda ‘Uzay Kuvvetleri’ kurabileceklerini ifade etti. Uzayı da bir savaş alanı olarak gören Donald Trump,’Uzay Kuvvetleri’nin yakın bir zamanda oluşturulabileceğini” söyledi.

  Trump, San Diego eyaletinde askerlere hitaben yapmış olduğu konuşmada, yakın bir zamanda ABD Ordusu içerisinde ‘Uzay Kuvvetleri’ kurabileceklerini söyledi. Amerika’nın kendisini uzayda savunabilecek beceride olması gerektiğini söyleyen Donald Trump, “Yeni ulusal planlarım artık uzayı da bir savaş yeri olarak görüyor. Aynı kara, deniz ve hava gibi. Nasıl deniz kuvvetlerimiz, hava kuvvetlerimiz ve kara kuvvetlerimiz mevcutsa aynı bunlar gibi kısa bir zaman sonra uzay birliklerimiz de olabilir” dedi.

  Trump açıklamasını şu şekilde devam ettirdi: “Hepiniz biliyorsunuz geçtiğimiz gün ‘uzayda büyük oranda iş yapmamız sebebiyle belki de uzay birliklerine sahip olmamız gerektiğini’ ifade ettim. Bu açıklamayı yaparken çok da ciddi değildim ancak daha sonra bu konunun muhteşem bir düşünce olduğunu ve belki de bu atılımı yapmamız gerektiğini belirttim” dedi.

   

  Uzay Kuvvetlerinin Kurulmasını Öngören Tasarıyı Desteklemişti

   

  Geçtiğimiz sene, ABD Temsilciler Meclisi, Hava Kuvvetleri’nin alt dalı olarak, bir Uzay Kuvvetleri’nin açılmasının önünü açan tasarıya destek vermişti.

  Senato ve Temsilciler Meclisi ise doğal olarak senelik Savunma Bakanlığı yetki verme yasası çerçevesinde bir Uzay Birlikleri kurulmasına izin vermemişti. Fakat bazı uzmanların açıklamasına göre bu yasa gelecek dönemde Uzay Birlikleri’nin kurulmasına zemin hazırlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ