son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Facebook’un CEO’sundan tam sayfa özür mesajı geldi 

  Facebook’un CEO’sundan tam sayfa özür mesajı geldi 

  Facebook’un CEO’sundan tam sayfa özür mesajı geldi 

  İngiliz gazetelerine Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, güvenlik skandalı ve arkasından gelen ihlal nedeniyle ilan vererek, kullanıcılarından özür diledi. Zumberg kendi imzasıyla yayımladığı özür mesajında ‘’Kullanıcılarımızın bilgilerini koruma gibi bir zorunluluğumuz var ve bunu yapamıyorsak; onu da hak etmiyoruz.’’ İfadeleri kullanarak özür mesajı yayımladı.

  Veri alan uygulamaları kısıtladık

  Küçük bir Facebook logosu bulunan ve beyaz zemin üzerine siyah olarak yazılması tercih edilen özür mesajında kendi imzası kullanan Zumkerberg, ilanda aşağıdaki ifadeleri yazdı.

  “Kullanıcılarımızın bilgilerini koruma sorumluluğumuz var ve bunu da yapamıyorsak; onu da hak etmiyoruz.

  Bir üniversite araştırmacısı tarafından hazırlanan ve 50 milyon kullanıcımızın Facebook bilgilerinin çalınmasında etkili olan program hepiniz tarafından duyulmuştur. Biz bu konuda güven duyduk ve güven ihlali yapıldı. Bununla ilgili bir şey yapmadığım için üzgünüm ve böyle bir olayın tekrarının olmaması için gerekli önlemleri alıyoruz.

  Bu gibi uygulamaları, bizden bilgi isteyen uygulamaları durdurduk ve Facebook’a girilip, kullanıcılardan bilgi alan uygulamaları kısıtlıyoruz.

  Bilgilendirme herkese yapılacak

  Yüksek miktarda dataya erişebilen ve biz düzeltmeden bilgileri kullanan dataları araştırıyoruz. Araştırmalarımız sonucu başka uygulamaların çıkacağına da eminiz ve bulduğumuz anda yasaklayarak; etkilenen tüm kullanıcılarımızı bilgilendireceğiz.

  Sizlere hangi uygulamalara izin verdiğiniz konusunda hatırlatma yapacağız ve kullanıcılarımız olarak siz erişim izni verip vermeyeceğinize karar vereceksiniz.

  İnancınız için teşekkür ediyor, kullanıcılarımız için daha iyi çalışmalar yapacağımıza söz veriyorum. ‘’ şeklinde ifadelerle özür mesajını iletti.

  1 300x300 - Facebook’un CEO'sundan tam sayfa özür mesajı geldi 

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ