son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Google, Ücretsiz Yapay Zeka Dersleri Veriyor!

  Google, Ücretsiz Yapay Zeka Dersleri Veriyor!

  Google, Ücretsiz Yapay Zeka Dersleri Veriyor!

   3 1 300x178 - Google, Ücretsiz Yapay Zeka Dersleri Veriyor!

  Yazılım ve teknoloji devi Google, yapay zeka dersleri vererek yine bir ilke imza atmayı başardı. Tasarlamış olduğu bir internet sitesi üzerinden insanlara yapay zeka ve makine öğrenimine yönelik ücretsiz bilgi kaynağı olmayı hedefliyor.

  Teknolojiyi geliştirmek ve bir teknoloji blogu açmak için, yapay zekâ ve makine öğrenimi hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Google, yapay zeka ve makine öğrenimi konusunda insanların eksikliklerini fark ederek, teknolojinin nasıl işlediğine dair insanları bilgilendirecek çözümler getirmeyi hedefliyor.

  1 14 300x212 - Google, Ücretsiz Yapay Zeka Dersleri Veriyor!

  Google Yapay Zeka İle Öğrenin

  Google, ‘Google Yapay Zeka ile Öğrenin’ adlı bir web sitesi kurdu. Site üzerinden tüm insanların temel makine öğrenimi hakkında bilgi sahibi olup, becerilerini geliştirmelerine destek olmaya çalışacak. Öğrendikleri sayesinde insanlar, gerçek dünyada da çözümler üretebilecek.

  Yeni başlayan programcıdan, gelişmiş araştırmacılara kadar her kesime hitap edecek bir bilgi kaynağı olması amaçlanıyor.

  Sitenin en merak edilen ve önemli bilgi kaynağı, tartışmasız bir şekilde Makine Öğrenimi Vâka Kursu (MLCC) olacak. Google, makine öğrenimi ve yapay zeka öğrenimi teknolojilerini ilk defa izlemeye başladığında MLCC’yi kendi çalışanlarının kullanabileceği bir dahili kaynak haline getirmeyi başarmıştı.  Google, kendi çalışanlarına yönelik hazırladığı 15 saatlik kursu artık herkesin ücretsiz olarak kullanıma açmış durumda…

  Google, kursun herkes tarafından kolaylıkla anlaşılabileceğini iddia etse de, giriş seviyesinde cebir ve temel programlama yeteneklerine sahip olmak gerekiyor. Gelecek dönemlerde Google, MLCC gibi daha fazla kurs ekleyerek siteyi eğitim için bilgi merkezi haline getirmeyi planlıyor.

  1 300x300 - Google, Ücretsiz Yapay Zeka Dersleri Veriyor!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ