son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Instagram ”Ekran Görüntüsü” Bildirimi Kaldırıldı

  Instagram ”Ekran Görüntüsü” Bildirimi Kaldırıldı

  Instagram yönetimi geçtiğimiz aylarda aldığı karar sonucunda ekran görüntüsü alınan fotoğrafların direkt olarak karşı tarafa bir bildirim olarak gidecek olduğunu açıklaması ile tüm dünyada büyük endişe ve paniğe sebep olmuştu. Kullanıcılar ekran görüntülerini aldıkları kişilere bildirim gönderilmesinin gizlilik adına bir sorun yaratacak olduğunu ve güvenlik için bu tür bir uygulamanın devreye alınmasının pek hoş olmadığını açıklamıştı.

  Bugün Türkiye saati ile sabah saatlerinde ise Instagram yönetiminin aldığı karar sonucunda bugünden itibaren hiçbir kullanıcının aldığı ekran görüntüsünün karşı tarafa bildirilmeyecek olduğu açıklandı.

  Test Aşamasından Döndü!

  Test aşamasında olan bu özelliğe gelen tepkiler sonrasında bazı sorunların yaşanması ile birlikte de özelliğin beta sürümlerden kaldırıldığı ve yönetimin bu özelliği kullanıcılara sunmaktan tamamı ile vazgeçtiği doğrulandı. Hikayeler kısmında alınacak olan ekran görüntülerinde bundan sonra karşı kullanıcıya bildirim gitmeyecek olduğundan emin olarak ekran görüntülerini alabilirsiniz. Instagram kullanıcılarının bu haber karşısında fazlası ile sevinirken bazı kullanıcıların Instagram’ı bu özellik gelmesi durumunda kullanmayacak olduklarını belirterek yönetim ekibine mailler gönderdiği sosyal medyaya düşmüştü.

  3 300x300 - Instagram ''Ekran Görüntüsü'' Bildirimi Kaldırıldı

  27 yaşındaki Mert, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü mezunu olmakla birlikte profesyonel olarak İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında yüzmek ve dünyayı dolaşmak vardır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ