son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Karsan’dan elektrikli otobüs

  Karsan’dan elektrikli otobüs

  Karsan’dan elektrikli otobüs

  Toplu taşıma sistemleri ile kentlere modern çalışmalar yapan yerli üretici markası Karsan, ihracat hazırlıklarına başlıyor.

  Elektrikli araç konusunda da ‘atağa’ geçtiklerini belirten Arpacıoğlu, elektrikli Jest’ten sonra elektrikli Atak’ın da hedefleri arasında olduğunu belirtti. Üretimini Bursa’da yaptıkları 8,1 metre uzunluğundaki otobüs modeli Atak’ın, elektriklisini üretmeye başlayacaklarını söyledi.

  Bursa’da faaliyet gösteren iki fabrikasında çağın mobilite ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak modern toplu taşıma ve ticari araç üretimi yapan Karsan, ihracatta atağa geçiyor. Geçen sene en geniş ve en büyük adımı ihracatta gerçekleştirdiklerini belirten Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, 2016’ya nazaran “2017’de ihracatımızı 3 miski katladık. Bununla beraber 160 civarında BredaMenarinibus marka otobüs İtalya’ya ihraç edildi. Türkiye’de ise 1200 adet Jest satışı yapıldı. 60 civarında da yurtdışına Jest minibüs ihraç ettik. Atak’tan da 200 adet yurtiçi, 70 adet de yurtdışına ihraç gerçekleştirdik. Ayrıca bir de Star modeli ortaya koyduk. Bu modelden de 30 adet satış yaptık” diye belirtti.

  Türkiye’de hedef

  Toplam satışın yüzde 45’i olan ihracat oranlarını bu yıl yüzde 65’e yükseltmeyi hedeflediklerinin altını çizen Arpacıoğlu, yurtiçi amaçlarına da yer verdi. Arpacıoğlu. “Türkiye’deki hedeflerimiz geçen sene ile aynı düzeyde. 1200 civarı Jest, 250-300 civarında ise Atak satmayı düşünüyoruz. Star modeli, çok spesifik bir model. Hedefimiz yurtdışına daha çok Star ihracat etmek dedi.”

  1 300x300 - Karsan’dan elektrikli otobüs

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ