son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Kendini uzaya fırlatarak, Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamak istedi

  Kendini uzaya fırlatarak, Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamak istedi

  Kendini uzaya fırlatarak, Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamak istedi

  ABD’li Mike Hughes isimli vatandaş kendi ürettiği bir roketle kendini uzaya doğru fırlatarak, Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamak istedi. Gökyüzüne fırlayan Hughes, çöle düştü ve ne yazık ki yaralandı.

  ABD’li Mike Hughes, ‘’Uzay Bilimi’’ hakkında çok ilgili olduğunu belirterek, konu hakkında kendi kendine araştırarak bilgi sahibi olduğunu söyledi.

  Tam olarak 575 metre yüksekliğe kadar çıktı

  ABD’nin California eyalatinde bulunan Amboy bölgesinde kendini havaya doğru fırlatan Hughes, 575 metre yüksekliğe çıkmayı başardı. Hughes, daha sonra roketi ile birlikte Mojave Çölü’ne düştü.

  ‘’Bilime inanmıyorum, sadece kurgudan ibaret’’ dedi

  Mike Hughes 61 yaşında ve konu ile ilgili açıklama yaparken ‘’Bilime inanmıyorum, sadece kurgudan ibaret… Akışkan dinamiği ve aerodinamik sayesinde nesneler havada hareket biliyor ve bunun adı bilim olamaz. Bu bilim olarak tanımlanmak yerine, formül denilmesi daha doğrudur.’’ dedi.

  Daha önceden 2014 yılında da aynı benzer bir denemeyi yapan Hughes, yeni çalışmasında kendisini uzaya çıkaracak bir roket yapmayı planladığını söyleyerek; düşmesinin olumsuz bir etki yaratmadığını gösterdi.  Bu roketle bu sefer ‘’Dünya’nın düz olduğunu ispatlayacağını’’ belirtiyor.

  1 300x300 - Kendini uzaya fırlatarak, Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamak istedi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ