son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Krolonojik Zaman Çizelgesi, Instagram’a Geri Geliyor

  Krolonojik Zaman Çizelgesi, Instagram’a Geri Geliyor

  Krolonojik Zaman cizelgesi 1 300x183 - Krolonojik Zaman Çizelgesi, Instagram’a Geri Geliyor

  Krolonojik Zaman Çizelgesi, Instagram’a Geri Geliyor

  Kronolojik zaman çizelgesine yönelik özellikler, Instagram tarafından test ediliyor. Kullanıcı tarafından kendi kronolojik zaman çizelgesine göre yapılan değişikliği paylaştı.

  Zaman akışındaki görüntülerin görülme şekli, Instagram tarafından yeniden değiştiriliyor. Yapılan değişikliğin daha iyi olması da şaşırtıcı boyutu…

  Fotoğrafçılar, Instagram’ı daha çok tercih etti

  Sosyal medya platformları içinde Instagram, fotoğraf paylaşanlar tarafından her zaman en çok tercih edilen olmuştur. Facebook tarafından özellik kazandırılana kadar da durum hep böyleydi. Instagram platformuna çok fazla değişiklik yaptı ve değişiklikler bazen eleştirilmesine neden oldu. Fakat takipçilerinin şikayetçi olduğu konu ise, yapılan tanıtım algoritmasının Facebook benzeri olmasıydı.

  Algoritmaya göre yakın zamanda iletişime girilen kullanıcıların ya da son takip edilen kullanıcının gönderilerinin ön plana çıkarılması, diğer kişilerin paylaşımların alt sıralarda kalmasıydı. Bu durum zaman zaman değişiklik gösteriyor olabilir.

  Krolonojik Zaman Çizelgesini Fark Edenlerin Sayısı Çoğalıyor

  Kullanıcılar tarafından, kronolojik zaman çizelgesi test ediliyor ve buna yönelik ilk çalışma kullanıcı Gunnar Freyr (@icelandic_explorer), kendi zaman tünelinde paylaşması ile ortaya çıktı.

  Instagram bu konuya yönelik bir değişiklik duyurusu yapmamış olmasına rağmen giderek feed’i fark eden kişi sayısı arttı. Yeni zaman akışına göre gönderilerin düzeni saate ve güne göre düzenleniyor.

  Instagram ‘’Vero’’ gibi uygulamaları kullanarak, kullanıcıların isteklerini yapmaya başlamış olabilir. Tam tersi de mümkün olabilir daha önceden kullandığı bir algoritmayı geliştirmek amaçlı kullanıyor da olabilir.

  1 300x300 - Krolonojik Zaman Çizelgesi, Instagram’a Geri Geliyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ