son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Mars’ta Görülen Ayak İzi Hakkında NASA Açıklama Yaptı

  Mars’ta Görülen Ayak İzi Hakkında NASA Açıklama Yaptı

  Mars’ta Görülen Ayak İzi Hakkında NASA Açıklama Yaptı

   Marsta Ayak izi 1 300x150 - Mars'ta Görülen Ayak İzi Hakkında NASA Açıklama Yaptı

  Dr. Barry DiGregorio, Buckingham Üniversitesi araştırmalarında, Mars’ta çekilen fotoğraflar üzerine bazı iddialarda bulunmuştu. Uzaylılara ait fosilleşmiş bir ayak izi gördüğünü belirtmiş ve NASA’nın bunu sakladığını da iddia etmişti.  ABD Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, ayak izi hakkında gerekli açıklamayı yaptı.

  Dr. Barry DiGregorio, Mars gezegeni ile ilgili kitaplar yazmış ve Kızıl Gezegen’de NASA’nın bulduğu fosilleşmiş uzay izlerini saklamakla suçlamıştı. Mars üzerinde insansız keşif araçları tarafından çekilen fotoğraflarda ayak izi gördüğünü ve fosilleşmiş olduğunu iddia etmişti.

   

  Dr. Barry’e beklenen açıklama NASA’dan geldi

  İngiliz Daily Star Gazetesi ile röportaj yapan Dr. DiGregorio, Mars’ta çekilen bir yıllık fotoğraf içerisinde bu izin olmadığını ve birdenbire fotoğraflarda ayak izinin belirdiğini söyledi. NASA’nın bunu özellikle gizlediğini, fotoğrafta gördüğü fosilleşmiş ayak izlerinin Mars hakkındaki düşüncelerini çok farklı boyuta taşıdığını söyledi.

  NASA, konu ile ilgili iddialara cevap verdi. NASA, Dr. DiGregorio tarafından ayak izi olarak tanımlanan izlerin gerçekte o kadar büyük olmadığı, fotoğrafta büyütüldüğünü belirterek; izlerin gerçek hayatta susam tanesi kadar küçük olduğu açıklaması yapıldı.

  Taşların kristal düzeninden kaynaklı olan bir şekil olduğunu belirten NASA, bu şekiller alçı taşı kristallerinde görülür dedi. NASA’nın Mars Curiosity bilim ekibinden Sanjeev Gupta, bu taşlardan dünyada da bulunduğunu, kendisinin de gözlemlediğini ve alçı taşların bu tür benzeri şekiller yarattığını söyledi. Gupta, bütün bunların Mars’ta hayat olduğunun göstergesi olmadığını ve izlerin kanıt olamayacağını belirtti.

  1 300x300 - Mars'ta Görülen Ayak İzi Hakkında NASA Açıklama Yaptı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ