son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Mozilla Firefox Bildirim Gönderme Taleplerini Engelleyebilecek!

  Mozilla Firefox Bildirim Gönderme Taleplerini Engelleyebilecek!

  Mozilla Firefox 1 300x198 - Mozilla Firefox Bildirim Gönderme Taleplerini Engelleyebilecek!

  Mozilla Firefox Bildirim Gönderme Taleplerini Engelleyebilecek!

  Mozilla Firefox kullanıcıları, web sitelerinden gönderilen bildirim taleplerini engelleyebilecek. Bu ayarı yapması ise oldukça basit.

  İnternet siteleri son zamanlarsa, sayfalarına giren kullanıcılara bildirim gönderilmesine yönelik talepte bulunuyor. Başlangıçta siteyi takip etmek isteyen kullanıcı için avantajlı görülse de hemen hemen bütün sitelerden aynı talebin sorulması belli bir süre sonra sıkıcılığa sebep olabiliyor.

   

  Talepleri engelleme özelliği ile…

  Mozilla, Firefox’a ait olan son sürümü ile kullanıcılarına gelen talepleri engelleme özelliği sunuyor. Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcın yapması gereken ise oldukça bir basit hizmet olarak sunuluyor.

  Firefox’a girildiği zaman ayarlar menüsü tıklanarak; izinler sekmesine ulaşılıyor. Bu bölümde yer alan bildirim talebi engelleme aracı aktifleştirildiği zaman; sitelerden sürekli olarak gelen aynı soru kullanıcıya sürekli olarak sorulmuyor. Fakat kullanıcının bu özelliğe sahip olması içinde Firefox’un en son sürümünün yüklenerek kullanılması gerekiyor.

  1 300x300 - Mozilla Firefox Bildirim Gönderme Taleplerini Engelleyebilecek!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ