son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Samsung Galaxy S9,  Dayanıklılık Testini Geçti ve Tam Not Aldı

  Samsung Galaxy S9,  Dayanıklılık Testini Geçti ve Tam Not Aldı

   Samsung Galaxy S9 1 300x185 - Samsung Galaxy S9,  Dayanıklılık Testini Geçti ve Tam Not Aldı

  Samsung Galaxy S9,  Dayanıklılık Testini Geçti ve Tam Not Aldı

  Samsung, Galaxy S9 serisi ile yeni bir yenilik yapmamasından dolayı çok eleştirilirken; Samsung Glaxy S9 ile yapısal değişikliklere yönelik dayanıklılık testlerinden tam not alarak, kendini farklı kılmayı başardı.

  Samsung Galaxy S9, Galaxy S8 modelinden teknik özellikleri bakımından çok farklı olmamakla birlikte, sahip olduğu bazı özellikler nedeniyle iPhona X’e ile ciddi rakip olacak düzeyde üretilmiş.

  Samsung Galaxy S9 2 300x166 - Samsung Galaxy S9,  Dayanıklılık Testini Geçti ve Tam Not Aldı

  Galaxy S8 ile Galaxy S9 arasındaki en büyük fark…

  İki model arasındaki en belirgin fark; yeni amiral gemisi dayanıklılık konusunda ciddi bir donanıma sahip olmasıdır. Galaxy S9, metal çerçevelerin daha güçlü olması için güçlü bir alüminyum alaşımı kullanılmış ve telefonun ekran bölümünde bulunan cam kalınlaştırılarak dayanıklılık kapasitesi arttırılmış.

  Galaxy S9’u daha dayanıklı bir telefon yapan özellikler, Youtube’da bulunan JerryRigEverything isimli kanal tarafından sınanarak dayanıklılığın teoride kalmadığı ispatlanmış oldu.

   

  Cihazın tüm tuşlarında metal kullanılmış

  Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus için arka ve ön yüzeylerinde cam kullanılmış gibi görünse de düşme gibi olumsuzluklar karşısında telefonun sekteye uğramaması için tüm tuşlarda hatta parmak izi sensörün de dahi metal malzeme kullanılmış. Yukarda belirtilen video detaylı olarak seyredildiğinde boya kazındığı zaman dış donanıma dair metalle güçlendirme yapıldığı görülmektedir. Eski modellerde Samsung, AL 6013 alüminyum malzemesi kullanırken Galaxy S9’da daha sert ve dayanıklı olan AL 7003 kullanıldı ve bu sayede telefonda herhangi bir esneme ve yamulma söz konusu olmuyor. Bu da özellikle telefonunu arka cebinde taşımayı seven insanlar için güven teşkil ediyor.

   

  Galaxy S9 suya karşı da dayanıklı

  Samsung Galaxy S9’ da suya karşı dayanıklılık seviyesi yine IP68 olarak belirtilmiş fakat dayanıklılık testi izlendiğinde yoğun fiziksel baskı da dahi telefon tek parça kalıyor ve buradan da bağlantı noktalarının suya karşı daha dayanıklı olduğu sonucuna varılıyor.

  Samsung, Galaxy S9 ‘u hem korunaklı hem de dayanıklı olmasını sağlarken akıllı telefonun ağırlığında artış söz konusu oldu ve yapısal olarak kullanılan malzemeler kalınlaştığı için Galaxy S9 için mühendisler büyük pil koymak için yer bulamadılar.

  1 300x300 - Samsung Galaxy S9,  Dayanıklılık Testini Geçti ve Tam Not Aldı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ