son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Samsung, Teknoloji Hırsızlığı Nedeniyle Davalık Oldu

  Samsung, Teknoloji Hırsızlığı Nedeniyle Davalık Oldu

  Samsung, Teknoloji Hırsızlığı Nedeniyle Davalık Oldu

  Kendinden küçük şirketlerle, Samsung’un başı dertte. NuCurrent kablosuz şarj teknolojisinde yer alan bir şirket ve fikir mülkiyetinin çalındığı gerekçesiyle Samsung’a dava açtı. Aynı gereçlerle Samsung’a daha önceden de davalar açılmış olup Samsung’un yasal ekibine güvendiği ve bu küçük şirketi de yeneceği belirtiliyor.

  Chicago merkezli NuCurrent, kablosuz şarj teknolojisi üzerine çalışmalar yapan küçük bir şirket ve bu konuda hızlı ve verimli kablosuz şarj üzerine aktif olarak çalışıp, yeni çalışmalar geliştirdi. Bu çalışmaları üzerine Samsung tarafından NuCurrent Güney Kore’ye davet edildi. Yeni teknolojiyi lisanslama üzerine, sistemin çalışma mantığına ve Samsung’a bu yöntem neler sağlanabileceğine dair fikir alışverişi yapıldı.

  1 36 300x168 - Samsung, Teknoloji Hırsızlığı Nedeniyle Davalık Oldu

  Toplantı NuCurrent ekibi tarafından başarılı kabul edildi

  NuCurrent tarafından sunulan teknoloji Samsung tarafından Galaxy S ve Galaxy Note telefonlarında kullanılmak üzere ilgi gördü. Toplantı NuCurrent ekibi tarafından başarılı kabul edildi ama Samsung’un ortak yetkili gibi davranması üzerine şirket hayal kırıklığı yaşamaya başladı. En son olarak Samsung üst düzel amiral gemilerinde lisanslama üzerine bir çalışma yapmadan NuCurrent tarafından üretilen teknoloji kullanıldığı iddia edildi.

  Fikri mülkiyet haklarından kaynaklı NuCurrent, Samsung’a dava açtı. Şirketin dava açmasındaki neden olarak, özel bilgilerin kötüye kullanılması ve Samsung’un teknolojilerini kötü amaçlı kullanmasını önlemek olduğunu bildiren NuCurrent şirketi itibarına zarar verilmesini engellemek istiyor. Samsung’un yasadışı davranışlarından dolayı zararlarının karşılanması içinde dava yolunu tercih ettikleri bildirdi.

  1 300x300 - Samsung, Teknoloji Hırsızlığı Nedeniyle Davalık Oldu

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ