son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Siri, Apple Tarafından Baştan Tasarlanabilir

  Siri, Apple Tarafından Baştan Tasarlanabilir

  Siri, Apple Tarafından Baştan Tasarlanabilir

  Apple asistanı ‘’Siri’’, rakiplerinden geri kaldığı nedeniyle yeniden tasarlanması gerekiyor ama geliştiricilerin kodlayıcılarda nasıl bir düzenleme gerektirdiğine dair anlaşamadıklarını belirtiyor. Apple ürüne sahip olan bir kişi mutlaka Siri’yi bilerek ya da bilmeyerek bir kez kullanmıştır. Güzel bir özellik olmasına rağmen Google Asistan ve Amazon Alexa’dan geride kaldı.

  Ekibin içinde olduğunu iddia eden anonim kaynaklar, güçlü bir vizyonun Siri için bulunamadığını belirtiyor. Sorun gerçekten büyük Apple, Siri için kusurlu olması nedeniyle düzeltmeli mi yoksa parçalayarak sıfırdan mı oluşturulmalı karar verilemiyor.

  Siri 1 300x200 - Siri, Apple Tarafından Baştan Tasarlanabilir

  2010 yılında hata ve sorunlar başladı

  2010 yılında Apple, ses sistemini geri aldı. Böylece hatalar ve diğer sorunlar baş göstermeye başladı. En önemli sorun ise Siri kısa süreli ve anlık popülerlik kazanmıştı. Çünkü Siri, iPhone kullanıcılarının talepleri doğrultusunda hazırlanmamıştı. Apple, Siri’nin kodunu daha etkin ve verimli hale getirmeye çalıştı. Daha sonra Siri’nin iPhone 4 için hazırlanmış bir imza özelliği olduğu 2011 yılında açıklandı ve kurucu ortak Steve Jobs ölünce Siri unutuldu. Kimse Jobs’un vizyonuna sahip olamadığı için, proje yöneticileri işe yaramadı. Siri’nin kısa ve basit komut ile soruları ya da daha karmaşık sorguları ele alabilen dijital asistan olup olmadığına dair bir kararın da verilemediği belirtiliyor.

  Siri basit tutulmalı

  Ekip içinde kafalar karışık kimi Siri’nin basit tutulması gerektiğini savunurken; kimi daha karmaşık bir yapıda olması gerektiğini belirtiyor

  Siri, Amazon’un Alexa’sına göre geri kalıyor. Apple bilgisayar konusunda harikalar yaratsa da taraf geliştiriciler iPhone, iPad ve Mac kullanışlı olmasına rağmen ciddi katkıda bulunuyorlar. Fakat aynı durum Siri için geçerli olamadı. Apple’ın SiriKit adı altında mesajlaşma sistemine liste ve not için ses komutları ekleyen bir sistem kuruyor fakat insanlar Sirikit’ten habersiz ve bunun nedeninin yazılımın gerekli esnekliğe sahip olmamasından kaynakladığı düşünülüyor.

  1 300x300 - Siri, Apple Tarafından Baştan Tasarlanabilir

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ