son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  SMS yağmuru, onay için son gün…

  SMS yağmuru, onay için son gün…

  SMS yağmuru, onay için son gün…

  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyum süreci, Türkiye’de bulunan kullanıcıların verilerini tutan işletmeler için bugün doluyor.  Onay için son güne kalan işletmeler, kullanıcılarını SMS yağmuruna tuttu. İzin vermeyen kullanıcıların üyeliği, işletmeler tarafından silinmek zorunda…

  7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe giren Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na yönelik uyum süreci işletmeler için bugün doluyor. Bu tarihten önce girilen kullanıcı verilerin korunması amacıyla, işletmelerin kişisel verileri uyumlu hale getirmesi gerekiyordu.

  Linkler bile izin için kullanıyor

  Perakendeden ulaşıma, mağazacılıktan giyime doğrudan kullanıcı verilerini tutan işletmeler, bilgilerin kanun çerçevesinde güncellemesi için SMS yağmuru yağdırdı. Üyelik sözleşmelerini yenileyen firmalar, gerekli yasal izinleri almak için SMS ile link gönderiyor. Kullanıcılara üyelikleri kabul etmeleri adına onay seçeneklerine yer veriliyor. Kullanıcının olumlu yanıt vermemesi durumunda kullanıcı verilerini silmek ve üyeliği sonlandırmak zorunda ve buna yönelik çalışma yapması gerekiyor.  Kullanıcının üyelik bilgilerinin silinmesi durumunda hesabında bulunan puanlar ya da hediyeler siliniyor.

  Güncellemeye yapmayana 5 bin TL’den 1 milyon TL’ye kadar ceza verilecek

  Bugünkü haberler ve son dakika internet siteleriKVK kanunu doğrultusunda, kullanıcılarını detaylar konusunda aydınlatmayan işletmelere 5 bin ile 100 bin lira arasında ceza verileceğini son dakika olarak yayınladı. KVK kanunu kapsamında kullanıcıların kişisel verilerini tutan işletmeler, yükümlülüklerini yerine getirmezse bu durumda uygulanacak idari ceza ise 1 milyon liraya kadar yükselebiliyor.

  İşletmelerin KVK Kanunu kapsamında bilgilerini güncellemelerine yönelik uyum süresi bugün itibarıyla doluyor.

  .

  1 300x300 - SMS yağmuru, onay için son gün…

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ