son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Snapchat ve Instagram’daki GIF’ler Kayboldu! Nedeni Açıklandı

  Snapchat ve Instagram’daki GIF’ler Kayboldu! Nedeni Açıklandı

  GIF’ler Kayboldu 169x300 - Snapchat ve Instagram'daki GIF’ler Kayboldu! Nedeni Açıklandı

  Snapchat ve Instagram’daki GIF’ler Kayboldu! Nedeni Açıklandı

  Birkaç ırkçı GIF gören Snapchat ve Instagram, kullanıcıların fotoğraflarına eklemek için Giphy GIF etiket özelliklerini geçici olarak kaldırdı. GIF özelliği İnstagram ve Snapchat için geri gelecek mi merak konusu…

  İnstagram ve Snapchat, ırkçı içerikler olması nedeniyle ortak hareket ederek; uygulamada mevcut olan Giphy GIF entegrasyonunu kaldırdı. Snap sözcüsü tarafından yapılan açıklama yapılarak ‘’ Snapchat’ta böyle bir GIF hiç görülmemeliydi ve çok üzgünüz. Hemen ekibimiz Giphy ile çalışarak GIF’in görünmesi engelledi ve artık uygulamada yer almaması gerekiyor. Bundan sonra Giphy uygulamamızdan çıkarılma sürecinde ve tekrar böyle bir durum karşınıza asla çıkmayacak.’’ dedi.

  Giphy ile artık Snapchat ve İnstagram çalışmıyor

  İngiltere’den 21 yaşındaki bir Snapchat kullanıcısı, ırkçı animasyonu ilk gören kişi oldu. Daha sonra iki platformda da siyahi insanlara yönelik ırkçı GIF’ler ortaya çıktı.

  İnstagram sözcüsü, “Böyle ırkçı içeriklerin İnstagram’da yeri olamaz ve konuyu araştırdık ve Giphy ile ilişkimizi durdurduk.’’ Dedi.

  Giphy ise konu ile ilgili açıklama yaparak, yaşanan olumsuz olayların tekrar yaşanmaması adına gerekli çalışmaları yaptıklarını belirtti.

  Snapchat ve Instagram’a şuan için GIF özelliğinin tekrar gelip gelmeyeceği tam olarak belli değil ama her iki uygulamada durum ile ilgili tüm önlemleri alarak, kullanıcılarından özür dileyip, üzüntülerini bildirdiler.

  1 300x300 - Snapchat ve Instagram'daki GIF’ler Kayboldu! Nedeni Açıklandı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ