son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Whatsapp’ın YouTube Desteği Türkiye’de de Kullanıma Açıldı

  Whatsapp’ın YouTube Desteği Türkiye’de de Kullanıma Açıldı

  Whatsapp’ın YouTube Desteği Türkiye’de de Kullanıma Açıldı

   YouTube Destegi 1 300x200 - Whatsapp'ın YouTube Desteği Türkiye'de de Kullanıma Açıldı

  iOS işletim sisteminde aktifleştirilen ve Whatsapp kullanıcılarının uzun süredir beklediği YouTube desteği, tüm dünyada kullanıma açılmıştı ve artık Türkiye’de de kullanıma açıldı. Yeni uygulama sayesinde Whatsapp üzerinden Youtube videolarını gönderdikten sonra, videoları izlerken uygulamadan çıkmadan aynı sayfadan izlenebilecek.

   

  Başka konuşmalara geçilmesi videoyu etkilemeyecek

  Uygulamanın diğer bir avantajı da Youtube videoları izlenirken ilgili sohbet penceresinde kalmadan, başka sohbet pencerelerine geçiş yapabilecek. Telefonlardaki wignet uygulaması gibi çalışan video yerleştirmeleri, başka konuşmalara geçilse dahi video oynamaya devam ediyor.

  Youtube videoları Whatsapp üzerinden gönderildikten sonra, otomatik olarak oynatılması için video linki gönderilmelidir. Çok fazla kullanılan Whatsapp sohbet uygulaması, yeni özelliği sayesinde uygulamanın daha uzun süreli kullanılmasını hedefliyor. Aynı anda birden fazla kullanıcıların iş gerçekleştiriyor olması, Youtube destekli özelliğin ne kadar kullanışlı bir özellik olduğu, kullanıcısına hatırlatılıyor.

  YouTube Destegi 300x163 - Whatsapp'ın YouTube Desteği Türkiye'de de Kullanıma Açıldı

  Whatsapp’ta değişiklikler bitmiyor

  En çok tercih edilen anlık mesaj uygulaması Whatsapp, yazıldıktan sonra pişman olunan ya da yanlışlıkla atılan mesajlar için düzenleme getirerek, 2017 yılında böyle mesajlar için silinme özelliği getirmişti. Böylece istenilmeyen mesajlar 7 dakika içerisinde silinebiliyor.

  Whatsapp bu özelliğe de güncelleme yaparak geliştirme çalışmalarına başladı. Yeni güncelleme sayesinde 7 dakikalık süre, 4096 saniye çıkarılıyor. Bu da 1 saat 8 dakika 16 saniyeye denk geliyor.

  Şu an test aşamasında olan güncelleme, iOS ve Android kullanıcıları için mayıs ayı içerisinde yayımlanması düşünülüyor.

   

  1 300x300 - Whatsapp'ın YouTube Desteği Türkiye'de de Kullanıma Açıldı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ