son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Uçak ve uyduları konuşturacak TAI’den yerli ortaklık

  Uçak ve uyduları konuşturacak TAI’den yerli ortaklık

  Uçak ve uyduları konuşturacak TAI’den yerli ortaklık

   

  Türkiye’de, yerli kabiliyetlerinin birleştirildiği bir ortaklık hayata geçirildi. Havacılık, uzay ve savunma sanayileri için yapılacak projelerde kullanılmak üzere haberleşme sistemlerinin üretimi için Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ/TAI) girişimlerde bulunuyor.

  TAI, projelerde görev alacak insan kaynağı yetiştirmeye yönelik arayışları sürüyor. Arayış sürerken TAI, Türkiye’deki yeteneklerden faydalanmak için iş birliği modelleri ile çözüm arıyor.

  Bu kapsamda TAI, haberleşme sistemlerine yönelik stratejik bir ortaklığa giderek; MMT Holding AŞ bünyesinde bulunan ve birlikte de çalıştığı CTech şirketi ile ortak oldu.

  Ctech Şirketi ile yapılan ortaklıkla hem ulusal hem de uluslararası pazarlar için havacılık, uzay sanayi, telekomünikasyon ve savunma alanlarından ortaklaşa çözüm üreterek birçok farklı alanda faaliyet gösterilecekler. Yeni ortaklıkla bugüne kadar geliştirilecek tüm çözümlerin kaliteleri arttırılacak.

   

  İnsansız Hava Aracı, bu ortaklıktan faydalanacak

  TAI, tarafından yürütülen ve İHA insansız hava aracı, Milli Muharip Uçak ve uydu projeleri bu ortaklık ile ortaya çıkacak çözümlerden de faydalanacak. Yerli ürünler artarak; geliştirme süreleri de kısalarak daha fazla proje üretilecek.

  Özgün çözümler üreten ve Türkiye’nin yurt dışından aldığı ürünleri de özgünleştiren CTech,  güvenli uydu haberleşme sistemleri geliştirme konusundaki başarılarıyla dikkat çekiyor.

  TAI ile yapılan ortaklık sayesinde geliştirme, test ve ürünleştirme gibi farklı konularda imkanlar sağlayacak ve böylece ürün geliştirme süresi kısalarak, ürün çeşitliliğinde artış olacak. Şirkete geliştirme, test ve ürünleştirme konularında önemli olanaklar sunacak. Böylece ürün geliştirme süreleri kısalacak, daha geniş test olanaklarından yararlanılacak, ürün çeşitliliği artırılacak.

   

   ANKA-S için uydu terminali geliştiriyor

  Türkiye ithal hava uydu terminalleri kullanırken; CTech sayesinde geliştirilen hava uydu terminali sayesinde ilk yerli ürüne kavuşulmuş olundu.

  TAI ile ANKA-S’te kullanılmak üzere uydu terminali üzerinde çalışırken; uydu kontrollü İHA’larda yerlileşmeye yönelik imza atılmış olundu.

  1 300x300 - Uçak ve uyduları konuşturacak TAI'den yerli ortaklık

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ