son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Whatsapp ‘herkesten sil’ özelliğinde büyük açık tespit edildi!

  Whatsapp ‘herkesten sil’ özelliğinde büyük açık tespit edildi!

  Whatsapp’ın yazdığınız mesaj içeriklerini silme özelliğinde çok büyük bir açık bulundu. Göndermiş olduğunuz mesajı arkadaşlarınızdan biri alıntılanırsa eğer, yazmış olduğunuz mesaj içeriği silinse bile mesajınız alıntılanan kısımda gösterilmeye devam ediyor, yani mesajınız silinmiyor.

  2 300x192 - Whatsapp 'herkesten sil' özelliğinde büyük açık tespit edildi!

   

  Milyarlarca insan tarafından severek kullanılan, adeta günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası olan Whatsapp, geçmiş haftalarda güncelleyerek koyduğu yeni bir özellik sayesinde insanların göndermiş oldukları mesajları 7 dakika içinde silmesine müsaade ediyordu. Yollanan mesajlar hem gönderen kişi hem de göndermiş olduğu insanlardan silinebiliyordu.

  Bu yeni ve güzel özellik ile beraber yanlış olduğunuz düşündüğünüz mesajı veya istemediğiniz bir insana yollanan mesaj içerikleri, diğer grup üyeleriniz veya arkadaşlarınız görmeden silinebildiği için herkesten sil özelliği, insanların çok büyük takdirini kazanmıştı. Fakat pek çok programda görüldüğü gibi Whatsapp’ta yer alan bu özelliğin de bir hatası keşfedildi.

  Yeni ortaya çıkarılan bu açığa göre, yolladığınız mesaj içeriğini eğer biri alıntılarsa, yollamış olduğunuz mesajı ‘herkesten sil’ kısmına basarak silseniz bile alıntılanan mesajınızın içerisinde görülmeye devam ediyor. Yani alıntılanmış olan mesajlar silinmemiş oluyor.

  Whatsapp’ın ilk hatası değil

  • Daha evvel de ‘herkesten sil’ özelliğinin bir başka hatası keşfedilmişti. Android işletim sistemine sahip kullanıcılar, Android bildirim günlüğünden ya da 3. Grup uygulamaları devreye sokarak silinmiş olan mesajları okuyabiliyorlardı. Görüldüğü gibi bu Whatsapp uygulamasının ilk açığı değil.

   

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ