son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  WhatsApp’a Paylaşım Yasağı Geldi

  WhatsApp’a Paylaşım Yasağı Geldi

  Paylasim Yasagi 300x173 - WhatsApp’a Paylaşım Yasağı Geldi

  WhatsApp’a Paylaşım Yasağı Geldi

  WhatsApp, Avrupa çapında bağlayıcı anlaşmayı imzalayarak, Facebook ile kullanıcılara dair veri paylaşamayacağını kabul etmek zorunda kaldı.

  Birleşik Krallık Veri Koruma Kurumu tarafından WhatsApp ile Facebok’un çatı şirketi olmalarına rağmen kullanıcıya ait veri ya da bilgilerinin paylaşılmasının yasalara aykırı olduğunu bildirdi.

  2016 yılından beri Avrupa’da en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmaması konusunda durdurmaya yönelik zorlama yapmıştı. Aynı yıl Birleşik Krallık Veri Koruma Kurumu Komisyonu tarafından soruşturma başlatılmış ve kullanıcıların bu konuda bilgilendirilmediğini saptamıştı. Facebook ile paylaşılan bilgilerin başka amaçlarla toplandığına da dikkat çekti.

   

  WhatsApp kurusunun 7 milyar dolarlık serveti…

  WhatsApp baskılar sonucunda, karara yönelik uzlaşmacı bir tavır almak zorunda kaldı. 25 Mayıs itibarıyla devreye sokulacak ve Avrupa’daki tüm kullanıcıların dijital haklarını koruyacak karar Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) devreye girene kadar, Facebook ile hiçbir bilgi paylaşımında bulunmayacağını ön gören anlaşmayı imzaladı.

  WhatsApp, 25 Mayıs’tan itibaren Genel Veri Koruma Yönetmeliğinde belirtilen çerçeve içerisinde kalacağını belirterek, tüm veri paylaşımı için yönetmelikte belirtilen politikaya uygun kalacağını belirtti.

  WhatsApp’ın iki kurucusundan biri olan Brian Acton, şirketten ayrılarak insanların hayatını kolaylaştırmak ve iyileştirmek adına çalışmalarına başladı. Acton’ın 7 milyar dolarlık servetini kullanarak, son hamle olarak Signal şifrelenmiş mesajlaşma uygulaması için 50 milyon dolarlık yatırım yaptı.

  1 300x300 - WhatsApp’a Paylaşım Yasağı Geldi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ