son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  WhatsApp’ın iOS Uygulamasına Yeni Güncelleme Geldi!

  WhatsApp’ın iOS Uygulamasına Yeni Güncelleme Geldi!

  WhatsApp’ın iOS Uygulamasına Yeni Güncelleme Geldi!

   1 7 300x156 - WhatsApp'ın iOS Uygulamasına Yeni Güncelleme Geldi!

  Uygulamanın en son güncellemesi olan ve AppStore’daki iOS cihazları için 2.18.30 güncellemesini piyasaya sürdü. iOS kullanıcıları için yeni bir özellik eklerken, gelecek özelliklere yönelik spam uyarısından veri işlemlerine yenilikler olacağına dair ipuçları veriyor.

  Yapılan yeni güncelleme ile birlikte instagram öykülerine eklenen çıkartmalara benzeyen konum ve zaman etiketleri gibi özellikler iOS cihazlarında Whatsapp uygulamasında mümkün olacak. Nihayet zaman ve mekân etiketlerinin etkinleştirilmesi ile Whatsapp’tan gönderilen resim, video ya da GIF gönderilerinin üzerine zaman ya da konum gösteren çıkartmalar eklenebilecek, bunun için emoji ikonuna dokunmak yeterli olacak.

   

  Whatsapp, spam ileti tehditleri için çözüm arayışında…

  WABetalnfo tarafından güncelleme kodunun analizi yapıldığında, Whatsapp ekibinin spam uyarıları ve veri indirme gibi gelişmiş özeliklere yönelik çalışmalar yaptığı sonucuna varılıyor.

  Whatsapp, spam ileti tehditlerine karşı çözüm üretmeye çalışırken, spam metini gönderen kişinin rapor edilerek tespit edilebilmesini amaçlıyor.

  2 7 300x169 - WhatsApp'ın iOS Uygulamasına Yeni Güncelleme Geldi!

  Kullanıcı veri raporu

  AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği uyarınca; WhatsApp bir sonraki güncellemesinde, Whatsapp üzerinden kullanıcılarının veri raporu indirmesine izin vermeyi planlıyor.

   

  Grup sesli aramalar

  Whatsapp üzerinden iOS kullanıcıları, grup sesli arama yapma özelliğine sahip olacak ve grup kendi içerisinde sesli arama logosunu görerek, katılımcı ekleyebilecek.

  Saat ve konum etiketleme dışındaki özelliklerin,  şuan geliştirilme aşamasında olması nedeniyle güncellemenin ne zaman yapılacağına dair net zaman bildirimi yapılmıyor.

   

  1 300x300 - WhatsApp'ın iOS Uygulamasına Yeni Güncelleme Geldi!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ