son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Yerli otomobil için yatırım bedeli 3 milyar

  Yerli otomobil için yatırım bedeli 3 milyar

  Yerli otomobil için yatırım bedeli 3 milyar

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil için ortak girişim grubu tarafından üç isim arasından Türk CEO belirleneceğini ve projenin iki ana eksende yürütülerek teknik hususlar ve mali boyutuna yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti.

  Dünya otomobil üretimindeki aya bakıldığında C segmentteki otomobiller öne çıktığı ve böyle bir proje için yaklaşık 3 milyar dolarlık bir bütçe gerektiği belirtiliyor.

  CEO kabulü için 3 aday isim var

  Türkiye’de otomobil sektörü oldukça başarılı bir sektör olup, yerli otomobil üretimi ile ilgili çalışmalara nisan ayı içerisinde şirket kurulumu ile başlanacak. Şirketin kurulumu sırasında üç aday isim arasından belirlenecek bir isim ile CEO ataması yapılacak.

  Otomobil üretimi aşamasında teknik ve mali analiz yapılarak; teşvik ve destek verilmeden kaç yılda geri dönüşüm olur ya da özel teşvik ve destek olursa yatırımın geri dönüşümü ne kadar sürede olur sorularına göre farklı çalışmalar yapılıyor. Devleti destek ya da teşviki ile ilgili planlamalara dair değerlendirmelere yapılarak adaylarla bu konular hakkında değerlendirmeler yapılacak.

  Yerli otomobillerde şarj süresi de çalışma konusu

  Yerli otomobil elektrikli olarak üretilecek ve bunun için önemli olan şarj konusu üzerine ciddi çalışmalar yapılıyor. Çünkü şarj konusunda sorun menzil ve şarj süresi ile birlikte şarj istasyonlarına yönelik sorularına yönelik belirsizliklerin giderilmesi içinde ayrı bir çalışma yapılıyor.

  Üretilen model doğal olarak uluslar arası pazarda tanıtılacak ve bu yüzden emsallerinde çok daha iyi bir otomobil üretilmesi gerekiyor. Klasik dışı bir çalışma denemek için bu alanda yeni olmanın avantajı kullanılacak.

  1 300x300 - Yerli otomobil için yatırım bedeli 3 milyar

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ