son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Youtube kullanıcılarını reklama boğacak

  Youtube kullanıcılarını reklama boğacak

  Youtube kullanıcılarını reklama boğacak    

  Müzikten sorumlu Youtube yöneticisi Lyor Cohen, müzik dinlemek için Youtube’u kullanan müzik severlere, rahatsız edecek boyutta reklam gösteriminin planlandığını açıkladı.

  YouTube’un müzikten sorumlu yöneticisi Lyor Cohen, South by Southwest müzik festivalinde konuşurken, kullanıcıların Youtube’u ücretsiz müzik dinleme platformu olarak kullanımları sırasında sıklıkla reklam göstermeyi planladıklarını söyledi.

  Yeni servise yönlendirmek için…

  Youtube, yeni projeleri müzik akışı servisi ile Spotify ile Apple Music platformları için rakip olmayı planlarken, video paylaşım sitesinde daha çok müzik dinleyen kullanıcılarını, çok sık reklam yayınlayarak; yeni müzik servislerine yönlendirmeyi planlıyor.

  ‘’Sevdiğiniz, keyif aldığınız bir şarkıyı dinledikten sonra karşınıza reklam çıkması sizi mutlu etmeyecek.’’ diyen Cohen, Spotify platformu gibi kullanıcıları sürekli yayınlanan reklamlarla sıkmayı planladıklarını ve Youtube olarak ücretli üyeliğin cazip hale getirileceğini bildirdi.

  Can sıkıcı sayıda reklam verecek

  Youtube, diğer platformların bezdirme politikasını kullanarak; kullanıcılarının can sıkıcı sayıda reklamda muhatap olmalarını sağlayacak ve bu uygulama ile yeni yapacakları ücretli müzik servisini kullanıcılarının tercih etmesini sağlayacak.

  Youtube tarafından, söz konusu olan çok sayıda reklam uygulamasının tam olarak ne zaman devreye sokacağı bilinmemekle birlikte; Youtube tarafından ücretli müzik dinleme servisini de ne zaman kullanıma hazır olacağı hakkında da net bir tarih bildirimi yapılmadı.

  1 300x300 - Youtube kullanıcılarını reklama boğacak

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ