son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Deniz Kuvvetleri’ne TCG Sancaktar harp gemisi teslim edildi!

  Deniz Kuvvetleri’ne TCG Sancaktar harp gemisi teslim edildi!

  Deniz Kuvvetleri’ne TCG Sancaktar harp gemisi teslim edildi!

  Savunma Sanayi Müsteşarı Demir tarafından açıklama yapılarak Sancaktar gemisinin bir ay gecikmesindeki nedenin orta doğu ülkelerinin de talep olmasından kaynaklandığını belirtti. Demir ‘’ Kendi ihtiyacı olmasına rağmen Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızın ihracat fırsatına karşı gösterdikleri anlayış nedeniyle onları takdir ediyoruz.’’ dedi.

  ADİK Tersanesi tarafından inşa edilen TCG Bayraktar adlı gemiden sonra ikinci geminin teslim töreninde İsmail Demir Konuştu. Konuşması sırasında TCG Sancaktar adlı geminin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde uzak denizlerde güvenli bir seyir halinde olabileceğini söyledi.

  TCG Sancaktar değişik bir kadere sahip…

  ADİK İcra Kurulu Başkanı Süalp Ürkmez ise, TCG Sancaktar’ın değişik bir kadere sahip olduğunu söyleyerek ‘’ 16 Temmuz 2016 tarihinde denize indirilecekti ve bir gün önce darbe girişimine şahit oldu.’’ dedi.

  Konuşmasına Ürkmez ‘’ Zorunlu olarak işi gücü bıraktık ve vatan için hain darbe girişimine odaklandık. Kocaman bir gemi yağlı kızaklar üzerinde duramaz ve bize de moral gerekiyor. Pazar günü TCG Sancaktar’ı törenle ve marşlarla denize indirdik. Aslında böylece milletimizin ne kadar korkusuz bir millet olduğunu ispat etmiş olduk.’’ dedi.

  Yapılan tören ve konuşmaların ardından 566 yatak ve bin 200 ton yük ve araç kapasitesine sahip olan  Sancaktar, 19,60 metre eni ve 138,75 metre boyu ile görkemli görünümü eşliğinde ziyaretçilere kapısını açtı.

   

   

  1 300x300 - Deniz Kuvvetleri’ne TCG Sancaktar harp gemisi teslim edildi!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ