son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  ABD, PKK’lı teröristleri Afrin’e getirdi

  ABD, PKK’lı teröristleri Afrin’e getirdi

  ABD, PKK’lı teröristleri Afrin‘e getirdi

   PKKli teroristleri 300x166 - ABD, PKK'lı teröristleri Afrin'e getirdi

  ABD, Afrin’de büyük bir hezimet yaşayan PKK’ya destek için 28 yıldır özel eğitim verdikleri teröristleri getirmeye başladı. 1990 yılından beri ABD’nin yurt dışındaki ikinci büyük üssü Guam Adası’nda teröristlere özel eğitim veriliyor. PKK’lılara verilen eğitimde uçak ve helikopter kullanımı, uçaksavar ve dijital mayın eğitimi ile antitank eğitimi veriliyor.

  ABD, silah yardımı yaptığı PKK/PYD’ye, uğradığı hezimet nedeniyle şimdi de özel eğitimli terörist desteğinde bulunuyor. Guam Adası’nda özel eğitim almış 70 terörist Afrin’e gönderilerek PKK’YA destek olunuyor.

   

  HAT, PKK’nın Çekirdeği

  Guam’da özel eğitim verilen teröristler, PKK Özel Harekat Timi’nde HAT adı altında hizmet veriyor. Ve sözde Tim’in çekirdeğini oluşturuyor. ABD’nin ilk yurt dışı üssü Afganistan Bagram Üssü iken Guam Adası ikinci üssü olarak teröristleri eğitiyor.

  PKKli teroristleri 300x168 - ABD, PKK'lı teröristleri Afrin'e getirdi

  Verilen eğitim en az bir yıl sürüyor

  Guam ABD Üssü’ne Irak, Suriye, İran ve Avrupa ülkelerinden Kürt gençleri seçilerek; uçak ve helikopter kullanımı, ağır silahlar, kimyasal uzmanlığı, hukuk, uluslararası ilişkiler ve siyaset gibi çok farklı eğitimler veriliyor. Teröristler en az bir yıl eğitim aldıktan sonra eskiden Irak’a gönderilirken 2000 yılından itibaren Suriye ve İran’a gönderiliyor.

  PKKli teroristleri 2 300x169 - ABD, PKK'lı teröristleri Afrin'e getirdi

  Kampları Pasifik Guam Adası

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’na Afrin’de sürülen PKK’lı teröristler Pasifik Guam Adası’nda eğitiliyor. PKK’lı teröristlerin bütün kullandıkları malzemeler ve elbiseler ABD özel kuvvetleri ile aynı ve ABD’nin gece görüş dürbünleri ile birlikte silahlarını da kullanıyorlar.

  Afrin’de TSK ve ÖSO’ya karşı sahaya sürülen PKK’lı teröristler Pasifik’teki Guam adasında eğitiliyor. PKK’lı teröristlerin kullandığı silahlar ile giydiği elbiseler, ABD özel kuvvetlerinden farksız.

   

  İlk kez termal Şemsiyeler görüntülendi

  ABD tarafından verilen termal şemsiyeler, Şeyh Hadid ve Kefer Cenne bölgelerinde görüntülendi. Kefer Cenne terörist kampı, Türk savaş uçakları tarafından yüz yüz isabetle vuruldu. Ölen PKK’lıların termal şemsiyelerin altında görüntülendi.

  1 300x300 - ABD, PKK'lı teröristleri Afrin'e getirdi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ