son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  ABD Savaş Uçakları 300 YPG/PKK’lıyı Etkisiz Hale Getirdi!

  ABD Savaş Uçakları 300 YPG/PKK’lıyı Etkisiz Hale Getirdi!

  ABD’nin, Suriye’nin en kapsamlı petrol bölgesi olan Deyrizor’da PYD’nin toplanma bölgesini vurduğu bildirildi.

  Suriye’de YPG’nin yer aldığı Deyrizor’da hareketli saatler yaşanıyor. Suriye’nin en kapsamlı petrol bölgesi olan alnda ABD bir harekât gerçekleştirdi. ABD’nin yanlış verilen koordinatlar netcesinde planladığı harekatta terör örgütü YPG’nin buluşma alanını vurdu.

  2 35 300x125 - ABD Savaş Uçakları 300 YPG/PKK'lıyı Etkisiz Hale Getirdi!

  300 terörist öldü

  ABD’nin dost olarak gördüğü ve beraber operasyonlar yürüttüğü YPG’nin kontrolü altında bulunan Deyrizor bölgesinde ABD savaş uçakları peş peşe harekatlar gerçekleştirdi.

  Yanlış verilen koordinatlar ile gerçekleştirildiği iddia edilen harekatta 300 YPG’linin ABD savaş uçakları tarafından imha edildiği bildirilirken, alanda yer alan YPG’li teröristlerin çok büyük kayıp verdiği söyleniyor.

  Kasıt mı hata mı

  YPG ile ABD, IŞİD karşıtı harekatların yapıldığı ilk günden bugüne birlikte kol kola operasyonlar yapıyor. YPG’nin son günlerde petrol diyarı Deyrizor’da kontrol alanını artırması ve bununla beraber gelişen Suriye’de petrolün kime ait olduğu kavgası Rusya-YPG-ABD-İran ve Esed rejimi arasında tartışmalara sebep oluyor.

  ABD ne demişti

  ABD’nin IŞİD ile mücadele koalisyonundaki en üst düzey yetkili asker olan Korgeneral Paul E. Funk, Münbiç’te gazeteciler ile yaptığı röportajda, Amerikan kuvvetlerinin IŞİD’in mağlubiyetinin daim olmasını sağlamak amacı ile bu bölgede yer aldığını ve alandan ayrılmayacaklarını ifade ederek bölgeden ayrıldı.

  Korgeneral Funk, Amerikan askerlerinin ‘YPG’yi kollamak ve Türkiye’nin operasyonu akabinde gerginliği düşürmek için Münbiç’te yer aldıklarını ifade etti.

   

   

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ