son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  ABD’den Skandal Türkiye Açıklaması!

  ABD’den Skandal Türkiye Açıklaması!

  Amerika’dan Skandal Türkiye Açıklaması!

  abd skandal 300x169 - ABD'den Skandal Türkiye Açıklaması!

  Amerika’dan Afrin il ve merkezinin Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından ele geçirilmesi ile beraber yaşanan gelişmelere yönelik skandal açıklamalarda bulunuldu. Bugün hem ABD Savunma Bakanlığı Pentagon hem de ABD Dışişleri Bakanlığı “kaygılıyız” açıklamasında bulundu. Yapılan açıklama, “NATO müttefikimiz Türkiye’nin endişelerini anlıyoruz. Ayrıca IŞİD karşıtı ve ortağımız olan PYD örgütüne de bağlıyız” şeklinde skandal açıklama yaptılar. Pentagon’un sözcüsü Albay Robert ise, Amerika’nın Türkiye’nin harekatlarının sınırın öteki alanlarına yayılmaması yönünde beklentilerini dile getirdi.

   Afrin’in Demografik Yapısının Çoğu Kürt!

   

  Amerika Dışişleri Bakanlığı’nın ülkemizi hedef alan açıklamalarının detayları şu şekilde,

  “Amerika, Afrin il merkezinden 2 gündür gelen haberlerden ötürü endişe ve kaygı duyuyor. Afrin nüfusunun büyük bir bölümü kürt olduğunu, Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin desteklediği ÖSO tehdidi sebebiyle şehir boşaldı. Bu alanda endişe verici durumda olan insani durum daha da zorlaşıyor.”

   

  Yağma Haberlerine Değindiler

   

  Birleşmiş Milletler kurumları, Afrin şehrini boşaltanların sayısının binler ile ifade edildiğini açıklıyor. Bu göç eden insanların temel ihtiyaçları ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması gerek. Afrin’de gerçekleşen yağma haberlerini de aldık ve bu konuda çok kaygılıyız. Afrin’de yaşanan durum ile ilgili beklenti ve kaygılarımızı Türk yetkililere ilettik.

  Amerika, Suriye’nin kuzeyindeki Rusya, Türkiye ve Suriye rejimi de dahil bütün ilgili ülkelerin bu insanı yardım konusunda gerekli çalışmaları başlatmaları gerek. Yerlerinden olan, göç eden insanlara hızlı bir şekilde temel ihtiyaçları ve barınma sorunlarının çözülmesi gerek.

   

   

  1 300x300 - ABD'den Skandal Türkiye Açıklaması!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ