son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Avrupa’dan ABD’ye YPG uyarısı: NATO Tehlikede

  Avrupa’dan ABD’ye YPG uyarısı: NATO Tehlikede

  Avrupa’dan ABD’ye YPG uyarısı: NATO Tehlikede

  Savunma Bakanı Mattis’e açıklama yapan Avrupa Kuvvetleri Komutanı,  Amerika Birleşik Devletleri’nin terör örgütü YPG ile bağlantı kurarak bağ işbirliği içerisinde bulunmasının, NATO birliğini tehlikeye sokacağını söyledi.

  Scarapotti’nin yanısıra bazı diğer komutanlar, Türkiye ile stratejik olarak bir ortaklık içinde olduklarını ve bu yüzden şimdiki politikanın bu ortaklığa zarar verdiğini söyleyerek şuan ki politikanın değiştirilmesi gerektiğini bildirdiler.

  ABD’li Avrupa Kuvvetleri Komutanı olan Scarapotti; PKK’nın diğer bir uzantısı olan YPG’ye yapılan yardım ve işbirliklerinin Türkiye’yi fazlasıyla kızdırdığını belirterek bundan vazgeçilmesi gerektiği telkininde bulunduğu ortaya çıkıyor.

  NATO’nun Geleceği Tehlikeli Altında

  Avrupa Kuvvetleri Komutanı General Scaparotti, Mattis’e birtakım telkinlerde bulundu. Amerika Birleşik Devletleri’nin terör örgütü ypg ile olan kesmesini, aksi takdirde Türkiye arasındaki ittifakın, geçen 50 yıldaki en büyük sorun haline geleceği uyarısını yaptığı bilinmekte.

  CENTCOM komutanı ve Mattis’e uyarıda bulunan Scarapotti; Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasındaki sorunların Rusya’nın yarına olduğunu belirtti. Bunun yanısıra S400 füzeleri konusunun ise Amerika Birleşik Devletleri’ne sıkıntı verebileceğini söyledi. Amerikan basını ve yazarlarının yorumlarına göre CENTCOM Komutanının sadece yakın zamanda ki şeyleri düşünerek ele aldığını, uzun zamanlı ve stratejik konuları göz ardı ediyor. Bu da Amerika Birleşik Devletleri’ne olumsuz şeyler katabilir şeklinde serzenişte bulundular. Meydana gelen olaylar sonrası CENTCOM Komutanın ne gibi bir karar alacağı da merak konusu.

  1 300x300 - Avrupa'dan ABD'ye YPG uyarısı: NATO Tehlikede

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mert gül dedi ki:

   Bizimle uğraşmaya devam ederlerse, YPG safında yer tutarlarsa; ortada Nato diye bir şey kalmayacak. Dünyanın sonunu getiriyorlar

  BİR YORUM YAZ