son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Elon Musk: Mağarada Mahsur Kalan Çocukları Kurtaracağız

  Elon Musk: Mağarada Mahsur Kalan Çocukları Kurtaracağız

  Tayland ve dünya basını bugünlerde mağarada mahsur kalan 12 çocuğu konuşuyor. Yaşları 12 ila 16 arasında değişen Tayland vatandaşı çocukların eğitmenleri ile birlikte gezi amacı ile girdikleri mağaranın daha sonrasında yağan yağmurlar dolayısı ile tüm giriş ve çıkışlarının neredeyse kapanması ve çok fazla suyun dolması sonrasında giriş ve çıkış yolunun kapanması ile içeride mahsur kaldıkları açıklanmıştı.

  İçeriye 2 doktorun gönüllü olarak girdiği ve en fazla 4 ay boyunca çocuklara yardım edecek ve olası sağlık sorunlarında müdahale edecek oldukları açıklanırken bu ve buna benzer olayların daha önce yaşanmamış olmasından dolayı ülkede 1000’den daha fazla yetkilinin olduğu açıklandı.

  Elon Musk Planını Açıkladı

  Her olaya müdahil olması ve Tesla’nın ciddi zarara uğramasına sebep olduğu iddiası ile bugünlerde sert sözler ile eleştirilen Elon Musk ise bu konuda Falcon 9 roketinin sıvı nitrojen borusuna benzer bir minik kurtarma aracının olduğunu, bu araç sayesinde kısa süre içerisinde çocukların kurtarılabilecek olduğunu açıkladı. Mağarada girişinde biriken sular ve içeride biriken sular dolayısı ile çocukların en geç 4 ay içerisinde kurtarılması bekleniyor.

  14 300x300 - Elon Musk: Mağarada Mahsur Kalan Çocukları Kurtaracağız

  26 yaşındaki Serpil, İngilizce ve Fransızca bilmekte ve Fransız Dili Edebiyatı bölümünde üniversite okumaya devam etmektedir.

  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ