son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Ermenistan muhalif lideri Nikol Paşinyan sokağa indi

  Ermenistan muhalif lideri Nikol Paşinyan sokağa indi

  Ermenistan muhalif lideri Nikol Paşinyan sokağa indi

  Ermenistan’da, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakılan Ermenistan muhalif lideri Nikol Paşinyan, geçici Başbakanlık görevinde bulunan Karen Karapetyan ile buluşarak Ermenistanın geleceği hakkında konuşacak.

  Ermenistanın başkentinde muhalif lider Paşinyan tarafından başlatılan gösteri ve yürüyüşler “kadife devrim”e dönüştü. Kadife Devrim kazandığını söyleyen Paşinyan, bu gösterilerin şu an için sadece bir başlangıç ve ilk adım olduğunu dile getirdi.

  Serbest kaldıktan hemen sonra kutlamalara eşlik etti

  Ermenistan’da gündemde olan hükümet krizi ile beraber Serj Sarkisyan’ın istifası da gelmişti. Bununla beraber gözaltına alınan Paşinyan da serbest kalmasının ardından hemen sokaklara inerek adeta gövde gösterisi yaptı.

  Kutlama ve eğlence gösterilerine dahil olan Paşinyan, eylemcilerle bir araya gelerek gösterisini sürdürdü.

  Kutlama Mesajı

  Yönetime talip olduğunu belirten Paşinyan, Sosyal Medya’dan yaptığı açıklamada da “Ermenistan Cumhuriyeti’nin gururlu vatandaşları! Siz kazandınız! Kimse bu zaferi sizlerden alamaz. Hepinizi kutluyorum” sözlerine yer verdi.

  Ermenistan Parlamentosu üyelerinden olan Paşinyan, istifa eden Eski Başbakan Serj Sarkisyan karşıtı eylem ve protesto gösterilerinin öne çıkan ismiydi.

  Sokak Olayları

  Paşinyan ile beraber iki muhalif lider ve 200 civarı gösterici de protesto ve yürüyüşler sırasında gözaltına alındı.
  Serj Sarkisyan’ın 2 dönem sonra biten cumhurbaşkanlığının ardından başbakan olarak devam etmesi sonrasında Ermenistan’ın başkentinde 11 gün süren olaylar yaşanmıştı. Bu olaylar esnasında da çok sayıda kişi gözaltında alınmıştı.

   

  1 300x300 - Ermenistan muhalif lideri Nikol Paşinyan sokağa indi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ