son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İran: Sakın ABD’ye ve Trump’a Güvenme

  İran: Sakın ABD’ye ve Trump’a Güvenme

  İran Dışişleri Bakanlığı Bahram Ghasemi, Kuzey Kore tarafından İsrail karşıtı açıklamaların yapılması üzerine konuştu. İsrail yönetimini sert sözler ile eleştiren ve ”İran’ı kuraklıktan kurtarabiliriz, gelişmiş su teknolojileri bilgilerini İran halkı için internette yayınlayacağız.” açıklamasında bulunan İsrail Başbakanı Netanyahu, bu sözlerinin hemen ardından Kuzey Kore tarafından sert bir dille eleştirildi.

  Kuzey Kore yönetiminden yapılan açıklamada İran’a veya Gazze’ye yardım etme derdinde olmayan İsrail’in bu tür numaralara imza atmaması gerektiğini ve asıl amacının su vermek veya yardım etmek değil, ”insan öldürmek” olduğu açıklamasında bulundu.

  İran’dan Açıklamalar

  İran Dışişleri Bakanlığı Bahram Ghasemi, ise bu açıklamalar sonrasında Kuzey Kore halkı ve Kim Jong-un’u uyararak ”Sakın ama sakın Başkan Trump’a güvenme. Daha önce 2015 yılında imzaladığımız nükleer anlaşmadan ABD ve Trump nasıl vazgeçti örnek gösterebiliriz. Trump’ın açıklamaları gerçekçi değil!” açıklamasını yaptı. ABD-Kuzey Kore zirvesine saatler kala yapılan açıklamalar ve ABD’nin en yakın müttefiki olan İsrail’e karşı bu tür açıklamalar kullanılması zirvede sert sözlerin kullanılmasına ve Kuzey Kore’nin zirve sonucunda İsrail ile ilgili açıklamalarında geri adım atmak zorunda kalabilir.

  3 300x300 - İran: Sakın ABD'ye ve Trump'a Güvenme

  27 yaşındaki Mert, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü mezunu olmakla birlikte profesyonel olarak İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında yüzmek ve dünyayı dolaşmak vardır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ