son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  İtalya ve Fransa Arasında Kriz

  İtalya ve Fransa Arasında Kriz

  İtalya ve Fransa arasında devam eden mülteci krizi bölgede gerginliğe sebep oldu. İtalya tarafının geçtiğimiz günlerde 800 kişilik bir mülteci gemisini Fransa tarafının kabul etmemesi sonucunda AB tarafından yapılan uyarı sonrasında kabul etmek zorunda kalması gerginliğin dozunu daha fazla arttırdı. İtalya tarafı zaten ekonomik kriz dolayısı ile sorunlar yaşadığı son yıllarda Fransa tarafını ”sorumsuzluk” ile suçlarken, Fransa tarafı ise mültecileri almak zorunda olmadığını ve kaçak yollarla ülkeye hiçbir mültecinin girişine izin vermeyecek olduğunun mesajını vermişti.

  Fransa tarafının bu açıklamalarından sonra harekete geçen İtalya hükümeti ise bu tür tavırların sona ermesi adına Avrupa Birliği tarafından Fransa’nın uyarılmasını ve gerekli olduğu taktirde mültecileri kendilerinin değil Fransa tarafının almak zorunda olduğunu açıkladı.

  Fransa Kabul Etmiyor

  Fransa tarafının ısrarla mültecileri kabul etmemesi ise İtalya’nın daha fazla mülteci almasına, bu durum dolayısı ile ekonomik kriz ve güvenlik konusunda daha fazla sıkıntılar yaşamasına sebep oluyor. Avrupa Birliği’nin en kısa süre içerisinde konu hakkında görüşmeler gerçekleştirmesini talep eden İtalya’nın bu taleplerinin AB’de ne denli görüşmelere konu olacak olduğu ve sonucunun ne olacak olduğu ile ilgili ise bu aşamada pek fazla bilgi maalesef ki bulunmuyor.

  3 300x300 - İtalya ve Fransa Arasında Kriz

  27 yaşındaki Mert, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü mezunu olmakla birlikte profesyonel olarak İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında yüzmek ve dünyayı dolaşmak vardır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ