son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Kavga Büyüyor! İngiltere Savunma Bakanı’na Sert Yanıt Verdi

  Kavga Büyüyor! İngiltere Savunma Bakanı’na Sert Yanıt Verdi

  ingiltere Savunma 1 300x169 - Kavga Büyüyor! İngiltere Savunma Bakanı’na Sert Yanıt Verdi

  Kavga Büyüyor! İngiltere Savunma Bakanı’na Sert Yanıt Verdi

  Rusya Dışişleri Bakanı’na İngiltere Savunma Bakanı Williamson açıklaması sorulduğunda; Lavrov ‘’ Eğitim konusunda eksikleri var sanırım.’’ dedi. İngiltere’nin Rus diplomatlarına gösterdiği sınır dışı etme davranışına Moskova yönetimi misilleme yapmak için hazırlanıyor. Moskova yönetimi, İngiltere’nin Rus diplomatları sınır dışı etmesine hazırlanıyor. İngiltere – Rusya arasındaki kavga Eski Rus ajan Sergey Skripal’in zehirlenmesiyle başlamıştı ve giderek büyüyor.

   

  ‘’Rusya çekip gitmeli ve çenesini kapamalı’’

  “Rusya çekip gitmeli ve çenesini kapamalı” diyen İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson’a Rusya’dan Astana düzenlenen Suriye zirvesinden çok sert yanıt geldi ve Williamson’a yönelik Lavrov’’ Eğitimde eksikleri var sanırım.’’ dedi ve aynı zamanda İngilizlerin Moskova diplomatlarını sınır dışı etmelerine kesinlikle misilleme yapılacağını dair kararı yeniledi.

   

  Ajan krizinde 23 diplomat…

  23 Rus diplomatın ajan krizinden dolayı İngiltere, ülkeden ayrılmaları için bir hafta süre verdi. Sergey Skripal ve kızı Yuliya Rus yapımı Noviçok gazıyla zehirlenmiş olup, hala yoğun bakımda kontrol altında tutuluyor.

   

  İngiltere ve müttefikleri Rusya’ya karşı bildiri hazırladı

  İngiltere ve İngiltere’nin müttefikleri Almanya, Fransa ve ABD ortak bir bildiri yayımlayarak Rusya’nın kınandığını bildirdi. Bildiride ‘’4 Mart 2018’de Büyük Britanya’daki Salisbury’de Sergei ve Yulia Skripal’e düzenlenen saldırıya ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere liderleri olarak iğrenerek bakıyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında Rusya tarafından geliştirilen askeri tip sinir gazı, Avrupa’ya düzenlenen bir saldırı olup; Büyük Britanya’nın egemenliğine yönelik bir saldırı olarak kabul ediyoruz.  Kimyasal Silahlar Sözleşmesi‘ni ve uluslararası hukuka aykırı olan bu saldırı hepimizin güvenliğine dair tehditler içeriyor.’’ İfadeleri kullanıldı.

  1 300x300 - Kavga Büyüyor! İngiltere Savunma Bakanı’na Sert Yanıt Verdi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ