son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı: Başkan Trump’a Güveniyoruz

  Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı: Başkan Trump’a Güveniyoruz

  Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığınca yapılan basın açıklamasında ABD Başkanı Donald Trump’a güvendikleri ve Başkan Donald Trump’ın atacak oldukları adımlardan fazlası ile umutlu olduklarını açıkladı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile yapılan görüşmelerin olumsuz olarak geçtiğini açıklayan bakanlık, Kuzey Kore’den tek taraflı isteklerin uygun olmayacak olduğunu, her iki tarafında buna uygun olarak adımlar atması gerektiğini açıkladı.

  Kuzey Kore’nin atacak olduğu adımların fazlası ile gerekli olsa bile ABD tarafının da atması gereken bazı adımların olduğunu belirten yetkililer, iki tarafın ortak bir şekilde hareket etmesi durumunda nükleer silahsızlanma konusunda da başarıya ulaşmanın zor olmadığına dolaylı yoldan mesaj vermiş oldular.

  Bakanlık Çalışıyor

  ABD ile ortak bir şekilde hareket etmeye devam edecek olduklarını belirten Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı Donald Trump’a çok güvendiklerini belirtirken, Trump’ın zirvenin ruhuna uygun olarak hareket etmesini beklediklerini de söylemeyi ihmal etmedi.

  ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin aldığı her karar Kuzey Kore ve Asya bölgesi adına büyük önem taşırken Kuzey Kore’nin ekonomik refaha sahip olmasının da Trump’ın elinde olduğu yönünde görüş hakim.

  3 300x300 - Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı: Başkan Trump'a Güveniyoruz

  27 yaşındaki Mert, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü mezunu olmakla birlikte profesyonel olarak İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında yüzmek ve dünyayı dolaşmak vardır.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ