son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Merkel Trump’a Uyarı’da Bulundu: Bu İşten Birlikte Zararlı Çıkarız

  Merkel Trump’a Uyarı’da Bulundu: Bu İşten Birlikte Zararlı Çıkarız

  Merkel Trump’a Uyarı’da Bulundu: Bu İşten Birlikte Zararlı Çıkarız

   Almanya Basbakani Angela Merkel 1 300x169 - Merkel Trump’a Uyarı’da Bulundu: Bu İşten Birlikte Zararlı Çıkarız

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Alman ekonomisinin temsilcileriyle Münih’te görüştü. Görüşmenin ardından Merkel;  ABD’nin ithalata getirdiği ek vergileri, çelik ve alüminyum ticareti açısından endişe ile karşıladıklarını belirtiyor.

  ABD’nin çelik ve alüminyum ithalatına getirdiği vergiler nedeniyle ilgili Başbakan Merkel, ‘’Ek vergiler nedeniyle, bu işten birlikte zararlı çıkarız.’’ dedi. Belli ürünlerdeki gümrük vergilerini ABD’nin yükseltmesini endişe ile karşıladıklarını belirtti.

   

  ‘’Bundan kimse kazançlı çıkamaz’’ dedi

  Merkel ‘’ İthalatta ek vergilerin olması, bir ülkeyi etkilemez. Çünkü ekonomiye etkisi büyük ve bundan kimse kazançlı çıkamaz. Biz de duruma Avrupa tarafı olarak tepkisiz kalmayız.’’ dedi. Öncelikle ABD ile görüşmeler yapacağını belirten Merkel sorulan ‘’ ABD ile bir ticaret savaşı söz konusu olabilir mi?’’ sorusuna, ‘’ Ben bu kelimeyi ağzıma almak istemiyorum. Savaş kelimesi şu an için işimize yaramaz ve çözüm olmaz.’’ dedi. Alman Hükümet Sözcü Yardımcısı Streiter, tek taraflı yapılan ek vergileri reddettiklerini belirterek ‘’ Hukuka aykırı bulduğumuz ek vergilerin, ABD ile ilgili olmadığını ve ekonomik çıkarlara yönelik yapıldığını düşünüyoruz. ABD, Avrupa Birliği çerçevesinde bu uygulamasını iyice analiz etmeli ve verecekleri cevabı iyi düşünerek hareket etmelidir.’’ dedi. Konu ile ilgili ABD ile gerekli görüşmelerin yapılacağı belirtilerek, gerekli önlemlerin alınmaması durumunda Almanya’nın da tepkisiz kalmayacağı belirtildi.

  1 300x300 - Merkel Trump’a Uyarı’da Bulundu: Bu İşten Birlikte Zararlı Çıkarız

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ