son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Ölümcül Oyun ‘’Mavi Balina’’ WhatsApp Üzerinden Yayılıyor

  Ölümcül Oyun ‘’Mavi Balina’’ WhatsApp Üzerinden Yayılıyor

  Mavi Balina 1 300x166 - Ölümcül Oyun ‘’Mavi Balina’’ WhatsApp Üzerinden Yayılıyor

  Ölümcül Oyun ‘’Mavi Balina’’ WhatsApp Üzerinden Yayılıyor

  WhatsApp üzerinden ‘’Mavi Balina’’ adlı oyunun yayıldığı iddia ediliyor.

  Ülkemizde de olmak üzere dünyada pek çok sorunlara neden olan oyun, bazı ülkelerde yasaklandı. Ölümcül oyun ‘’Mavi Balina’’ WhatsApp üzerinden yayılıyor.

  Pek çok gencin ölümüne ülkemizde de neden olan ‘’Mavi Balina’’ adlı oyun ile ilgili uzmanlar, oyunun WhatsApp üzerinden yayıldığını iddia ediyor. Polis, gençlerin ölümü üzerine yaptığı incelemelerde talimatların WhatsApp ve Skype gibi programlar üzerinden gönderildiği tespit edildi. Ülkemizde 4 liseli gencin ölümüne neden olan oyun ile ilgili aileler uyarıldı.

  ‘’Mavi Balina’’ nedir?

  Oyun 50 görevden oluşuyor ve 50 günde bu görevlerin tamamlanması gerekiyor. Görevler yapıldıkça zorlaşıyor ve en son aşamada kişinin intihar etmesi için yönerge veriliyor.

  Rus gazeteci tarafından oyunun varlığı ortaya çıkarılmış. Gazeteci 12 yaşındaki bir kız çocuğunun intiharı üzerine araştırmaya başlayarak, ‘’Mavi Balina’’ adlı oyun ile ilgili bilgilere ulaştı. Oyun ile araştırmalar sonucunda oyunu geliştiren kişinin Rus bir geliştirici olduğu bulundu ve kişi yalanarak 3 yıl hapis cezası verildi.

  Bu oyun yüzünden en son Furkan Şen adlı Almanya’da yaşayan Türk genci intihar etti. Trajik bir şekilde intihar eden genç, odasında kendi elbise dolabına asmış olarak polis tarafından bulundu. İntihar öncesi ‘’Mavi Balina’’ adlı oyunu oynayarak, verilen talimata uyduğunun düşünüldüğü belirtildi.

  ‘’Mavi Balina’’ adlı oyunun hangi bölümlerinin WhatsApp üzerinden yayıldığı ya da kamera ile bağlantı zorunluluğu olan etapların olup olmadığı bilinmiyor.

  1 300x300 - Ölümcül Oyun ‘’Mavi Balina’’ WhatsApp Üzerinden Yayılıyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ