son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Pentagon tarafından Trump “dedikoducu” ilan edildi

  Pentagon tarafından Trump “dedikoducu” ilan edildi

  Pentagon tarafından Trump “dedikoducu” ilan edildi

  Suriye’den askerlerin çekilmesine yönelik ABD Yönetimi’nden sürekli olarak farklı bir açıklama yapılıyor.  Yine bir açıklama geldi ve son açıklama ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Dana White tarafından yapıldı. Sözcü White, ABD resmi kurum tarafından dillendirilen çekilme yönünde yapılan açıklamalar ‘’dedikodu’’ olarak değerlendirdi.

  ABD yönetimi tarafından askerleri Suriye’den çekilecek mi, çekilmeyecek mi?

  Herkes tarafından merak edilen bu soruya cevap ABD yönetiminden tarafından verilse de, çelişkilerle dolu açıklamalar kafaları karıştırıyor.

  ABD tarafından Suriye ile ilgili son açıklama Pentagon Sözcüsü Dana White tarafından yapıldı. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Dana White, ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılan ‘’Suriye’den çekileceğiz.’’ yönündeki açıklamaların ‘’dedikodu’’ olduğu belirtildi.

  Pentagon Sözcüsü ile Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü yaptıkları haftalık basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

  Pentagon Sözcüsü kafaları karıştırdı

  Bir gazeteci tarafından ‘’ABD, Suriye’den askerlerini çekecek mi, çekmeyecek mi ve ABD yönetimi tarafından çelişkili açıklamalar neden kaynaklanıyor? ’’ sorusu soruldu. Pentagon Sözcüsü, Pentagon olarak Suriye’den çekilmek istemediklerini fakat Beyaz Saray’ın çekilmek istediğini ve buna göre açıklama yaptığı belirtilerek soru cevaplandırıldı.

  Sözcü White açıklamalarına devam ederken kafaları karıştırmayı başardı. White ‘’Çekilmeye yönelik insanlar tarafından yapılan dedikoduları duydum. Başkan’da bu konuda ‘çok yakında’ dedi ve bunu da biliyorum. Çünkü DEAŞ’a yönelik başarımız büyük ama henüz bitmiş durumda değil.’’ şeklinde açıklama yaptı.

  1 300x300 - Pentagon tarafından Trump "dedikoducu" ilan edildi

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ