son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Türkiye S-400 Hava Savunma Sistemlerini Daha Erken Alacak

  Türkiye S-400 Hava Savunma Sistemlerini Daha Erken Alacak

  Turkiye S 400 1 300x150 - Türkiye S-400 Hava Savunma Sistemlerini Daha Erken Alacak

  Putin’in Yardımcısı Tarafından Açıklama: Türkiye’ye Füzelerinin Teslimatı Hızlanıyor

  Rusya lideri Putin’in sağ kolu olarak bilinen Kojin, Ankara’dan gelen talep üzerine hazırlanan füze savunma sisteminin 2020 başlarında hazır olacağını bildirdi.

  Rusya Başkanı Putin‘in askeri ve teknik iş birliği ile ilgilenen sorumlu yardımcısı Vladimir Kojin, S-400 hava savunma sistemine dair teslimat süresinin Türkiye’den gelen talep üzerine anlaşma sürecini hızlandıracaklarını söyledi.

  Rossiya 24 televizyonuna röportaj veren Kojin 24 televizyonuna verdiği röportajda, ‘’Türkiye ile S-400hava savunma sistemlerine ait olan bataryalara ilişkin kontrat imzalanmıştı ve Türkiye kontratın daha erken devreye girmesini, çalışmaların hızlandırılmasını istedi. Bu konuda Türkiye ile zaman konusunda ortak noktada buluştuk ve 2020 yılının başlarında kontrat hayata geçirilecek.’’ dedi.

  Turkiye S 400 2 300x162 - Türkiye S-400 Hava Savunma Sistemlerini Daha Erken Alacak

  2.5 milyar dolar ödendi

  Türkiye kontrat kapsamında S-400 bataryası için Rusya’ya, 4 adet batarya karşılık 2,5 milyar dolar ödeme yapmıştı. Bu ödeme için Rusya’dan kredi alındığı da belirtildi. Dünyadaki en iyi savunma füzesi S-400 insanlı ya da insansız her türlü hava aracı ile balistik ve kruz füzeleri yok edebiliyor.

  Hedefe iki füzeyi sabitleyerek aynı anda 80 hedefi vuran S-400, maksimum menzili 400 kilometre iken ulaşabildiği maksimum irtifa 30 kilometredir.

  Türkiye S-400 bataryalarının sevk edilmesi üzerine bataryalara sahip ilk NATO üyesi ülke olacak.

  1 300x300 - Türkiye S-400 Hava Savunma Sistemlerini Daha Erken Alacak

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ