son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Sarkisyan yetmedi! Ermenistan’da sular durulmuyor

  Sarkisyan yetmedi! Ermenistan’da sular durulmuyor

  Sarkisyan yetmedi! Sular durulmuyor

  23 Nisan tarihinde Ermenistan’da, yoğun protesto ve sloganlar sonucu, Serj Sarkisyan görevinden istifa etmişti. İstifa üzerine Erivan’da gösteri ve protestolara iki gün ara verilmesi kararı alınmıştı. Gösterilere öncülük eden Muhalif Nikol Pashinyan, gösterileri organize ederek başkentten 130 km mesafedeki Gyurmri kentine, gösteri ve sloganlar eşliğinde 10 bin kişiyi sokaklara çıkardı.
  Pashinyan, hiçbir adaya destek çıkmayacağını belirterek Başbakan olması halinde sitemde devrim niteliğinde değişiklikler yapacağını söyledi. Bununla birlikte köklü olarak değişiklikler yapılana kadar sokaklarda protesto faaliyetlerine devam edeceğini açıkladı.
  Ermenistan’da Yeni Başbakanı, 1 Mayıs tarihinde parlamentoda seçilecek. Geçici Başbakanlık koltuğunda ise Karen Karapetya bulunuyor. Başbakan, Pashinyan Karapetyan’ çağrı yaparak, görevi sorunsuz bir şekilde devretmesini ve Sarkisyan’ın yaptığı hataları yapmamasını söyledi.

  Ermeni iş adamı Ruben Petrosian: ‘’Nikol Pashinyan’ı destekliyoruz çünkü özgürce hareket eden bir şahıs. Ülke krizini çözebileceği anlamında ondan umutluyuz. Pashinyan Ermenistan’da bir devrim yaparak ve onurlu ve şerefli bir Başbakanlık yapabilir” dedi.

  Üniversite Öürencisi Aleksandr Khachatryan: “Rejime karşı vermiş olduğumuz bu mücadele, barışçıl ve yapıcıdır. Bizim mücadelemizi bir şahsa ve eski Başbakan Sarkisyan’a karşı değildir. Ekonomiyi ve toplumu içinden çıkılmaz bir hale getiren sisteme karşı verdiğimiz bir mücadele bu.” dedi.

  Euronews muhabiri Apostolos Staikos: “Birçok insan  Serj Sarkisyan’ın istifa etmesinden sonra protestoları bırakacaklarını söylüyordu. Fakat halk, sokakta kalmaya devam etti. Çünkü asıl mesele sistem, bu yüzden sistem değişene kadar da sokakları bırakmayacaklar gibi görünüyor” dedi.

  1 300x300 - Sarkisyan yetmedi! Ermenistan'da sular durulmuyor

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sadık dedi ki:

   Bu ermeniler tam kafadan çatlaklar. Libya halkı gibi rahatlık batıyor bunlara… Bakalım bundan sonra gelecek kişiden memnun olacaklar mı? Buradan açık ve net söylüyorum, ermenistandaki bu olaylar daha da büyüyecek.

  BİR YORUM YAZ