son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son Dakika! ABD İle Anlaşma Sağlandı…

  Son Dakika! ABD İle Anlaşma Sağlandı…

  Amerika İle Afrin ve Fırat’ın Doğusu Konusunda Anlaşma Sağlandı!

   

  Son dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Amerika ile Münbiç konusunda anlaşma sağlandı!

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Almanya’nın basın organlarına yaptığı açıklamada “Zeytin Dalı Harekatı’nın zor olan bölümü başarı ile tamamlandı. Amerika Birleşik Devletleri ile Fırat’ın doğusu ve Münbiç konusunda mutabık kaldık. 19 Mart günü Amerika Birleşik Devletleri’nin Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile görüşeceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Almanya’nın ünlü gazetelerinden olan Die Zeit’e açıklamalarda bulundu. Afrin Operasyonu hakkında bilgiler veren Mevlüt Çavuşoğlu, “Operasyonun zor bölümü başarı ile tamamlandı artık Afrin şehir merkezine yöneldik” şeklinde konuştu.

   

  19 Mart’ta Görüşülecek

   

  ABD 300x168 - Son Dakika! ABD İle Anlaşma Sağlandı…

  Mevlüt Çavuşoğlu daha evvel Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile gerçekleştirdiği görüşmede, Fırat’ın doğusu ve Münbiç şehrinin huzura kavuşturulması amacı ile mutabık olduklarını söyledi. Aynı zamanda bu konu ile alakalı, bir çalışma grubu oluşturduklarını belirtti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile 19 Mart günü görüşeceklerini de bildirdi.

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Amerika Birleşik Devletleri’nin, terör örgütlerine karşı yardımlarını keseceklerini umut ediyoruz” dedi.

  Mevlüt Çavuşoğlu, “Türkiye’nin NATO üyeliği sallantıda mı?” sorusuna verdiği cevap ise “Hiçbir güç bizi NATO’dan çıkaramaz, böyle bir güç yok. Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye’nin artık eşit ortak olduğunu anlamalılar” şeklinde yanıt verdi.

   

  1 300x300 - Son Dakika! ABD İle Anlaşma Sağlandı…

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ