son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son Dakika… ABD ile Türkiye Menbic için Anlaştı!

  Son Dakika… ABD ile Türkiye Menbic için Anlaştı!

  Menbic 300x168 - Son Dakika... ABD ile Türkiye Menbic için Anlaştı!

  Son Dakika… ABD ile Türkiye Menbic için Anlaştı!

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ‘’Kritik ilçelerden teröristlerin çekilmesiyle birlikte ABD ve Türk askerleri ilçeye yerleşecek ve bunun için belirlenen tarih 19 Mart’’ şeklinde açıklama yaptı.

  YPG çekiliyor…                                                  

  Menbic için Türkiye ile ABD masaya oturmuştu ve anlaşmaya varıldığına dair bilgi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından bilgi olarak geldi. YPG’li teröristlerin Fırat Nehri’nin doğusuna çekileceği, iki ülkenin buna nezaret edeceğini ve yol haritasının tam olarak önümüzdeki hafta belirleneceğini, kritik ilçede güvenliği ABD ve Türk askerlerinin sağlayacağını açıkladı.

  YPG’nin olduğu bölgelerde düzen nasıl sağlanır?

  Dışışleri Bakanı Çavuşoğlu açıklamalarına devam ederken ‘’ YPG’nin olduğu bölgelerde düzen nasıl sağlanır? Kim yönetir? Sorularına cevap arıyoruz ve olması gereken nüfusa oranla yönetimin belirlenmesi. YPG, Menbiç’ten çekilirken ABD ve Türk askerleri eşlik edecek ve sonrasında Menbiç’in güvenliği sağlanmaya devam edilecek. Bu model Menbiç’te uygulandıktan sonra, diğer bölgelere gidilerek aynı yöntem uygulanacak. Fırat’ın doğusu ve Rakka içinde bu model uygulanacak. 19 Mart’ta toplantıda önümüzdeki yol haritası netleşecek ve tarih hakkında net bilgiler verilebilecek. Son toplantıda farklılıklar olabilir ama anlayış söz konusu her şeye rağmen. ‘’ dedi.

  Çavuşoğlu açıklamalarına devam ederken, Suriye rejiminden talepleri olmayacağını belirtirken verdiği bilgiye göre, şimdilik Suriye rejiminden Menbiç için herhangi bir talepte bulunulmayacak.

  2016 yılından İŞİD terör örgütünden kurtarılan Menbiç, YPG teröristle yerleşmiş ve Amerika’nın söz vermesine rağmen ilçeden teröristler ayrılmamıştı.

  1 300x300 - Son Dakika... ABD ile Türkiye Menbic için Anlaştı!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ