son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son dakika… Ermenistan kötü karıştı!

  Son dakika… Ermenistan kötü karıştı!

  Son dakika… Ermenistan kötü karıştı!

   

  Başbakanlığa aday gösterilen eski Cumhurbaşkanı Sarkisyan nedeniyle tepki gösteren kalabalıklar, sokakta gösteri yapmak isterken polisle çatıştı. Son dakika internet haberleri ve internet haber siteleri, savaş alanına dönen Başkent Erivan sokaklarından inanılmaz şok eden fotoğraflar paylaşıyor.

   

  Ermenistan bugün hiç yaşamadığı olağanüstü bir yaşıyor

  Türkiye’nin doğu komşusu Ermenistan’ı yapılacak olan başbakanlık seçimi karıştırdı. Yarın itibarıyla Ermenistan’ın yeni başbakanı olma ihtimali yüksek olan eski cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan belli bir kesim tarafından istenmiyor. Bu sonuca karşı çıkan kalabalıklar, Başkent Erivan’da ana caddeleri kapattı. Göstericiler yollara oturarak caddeleri trafiğe kapattı. Bazıları ise, çöp bidonları ve banklarla barikatlar kurarak sokakları kapattı.

  Parlamento binasına yürümek isteyen göstericiler, polis müdahalesi ile karşılaştılar. Polis biber gazı ve ses bombası kullanınca ortalık savaş alanına döndü. Çatışmalar sırasında yaşanan dehşet verici olaylar ile ilgili feci fotoğraflar geliyor.  Çok sayıda fotoğraf karesi olayların ne kadar ciddi boyutta olduğunu gösteriyor. Haber ajansları çok sayıda yaralı olduğunu bildiriyor.

   

  Sarkisyan’ın yeniden koltuğa oturması bekleniyor

  Ermenistan Cumhuriyetçi Partisi (ECP) iktidarda olma isteğiyle, Serj Sarkisyan’ı başbakanlık için aday göstermişti ve yarın Sarkisyan’ın koltuğa oturacağı düşünülüyor.

  Anayasa referandumu ile cumhurbaşkanın yetkilerini sınırlandırmış olan Ermenistan, cumhurbaşkanlığı makamına Armen Sarkisyan geçen ay seçilmişti. Armen Sarkisyan, yemin ederek görevi Serj Sarkisyan’dan geçen hafta devraldı. Başbakanının yetkileri yeni anayasa ile cumhurbaşkanından daha fazla olacak.

  1 300x300 - Son dakika... Ermenistan kötü karıştı!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ