son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son dakika… Hollanda Zeytin Dalı Operasyonu’na Dahil Oldu

  Son dakika… Hollanda Zeytin Dalı Operasyonu’na Dahil Oldu

  Son dakika… Hollanda Zeytin Dalı Operasyonu’na Dahil Oldu

  Lahey Yönetimi, soru önergesi üzerine Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türkiye ile birlikte cephede bulunan güçlere gerekli desteği, verdiği gizli not ile kabul etti.

  Hollanda Hükümeti, Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin (TSK) düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında birlikte operasyonları sürdüren Özgür Suriye Ordusu’na malzeme ile para yardımında bulunduğuna yönelik iddialara yalanlamadı.

  İktidar ortağı Hıristiyan Demokrat Parti milletvekilleri tarafından Hollanda’nın Suriye’de örgütlere destek verildiği gündeme getirildi. Milletvekilleri Pieter Omtzigt ve Martijn van Helvert yanıtlanmak üzere Başbakan, Dışişleri Bakanı ve Savunma Bakanı’na soru önergesi verdi.

  Hıristiyan Demokrat Partisi soru önergesi cevaplandırıldı

  Hıristiyan Demokrat Patisi, Beşar Esad yönetimine karşı olarak gruplara yönelik Hollanda tarafından malzeme ve para yardımı yapılıp yapılmadığı soruldu. Aynı zamanda soru yönergesi kapsamında Hollanda’nın desteklediği gruplar arasında TSK ile birlikte ÖSO güçlerinin olup olmadığı soruldu.

  Hükümet soru önergesine cevap verirken Hollanda’nın Suriye yönetimine karşı olan muhalif güçlere destekleri konusunda yalanlama yapılmadı.

  Hükümet, yanıt metni yayınlarken 23 Ocak tarihinde meclise sunulan ‘’Suriye’de bulunan muhalif silahlı gruplara destek’’ başlığında yer alan gizli notta sorulara yanıt verildiği belirtildi.

  Hollanda parlamentosunda bulunan muhalif partiler, Türkiye’nin düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle kınanması talebinde bulunulmuştu.   ‘da muhalefet partileri, Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle Türkiye’nin kınanmasını istemiş. Başbakan Rutte bunun üzerine AB ile NATO içersinde gerekli desteği bulamadıklarını açıklamıştı.

   

   

   

  1 300x300 - Son dakika... Hollanda Zeytin Dalı Operasyonu’na Dahil Oldu

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ