son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son dakika… Suriye füzelerle vurulurken Rusya ve İran çıldırdı

  Son dakika… Suriye füzelerle vurulurken Rusya ve İran çıldırdı

  Son dakika… Suriye füzelerle vurulurken Rusya ve İran çıldırdı

  Gece yarısı ABD, Fransa ve İngiltere tarafından düzenlenen saldırı dünyayı sarsarken; Son dakika internet haberleri ve internet haber siteleri yayınlarına göre Rusya, fırlatılan 103 füzeden 71’inin havada imha edildiğini ifade ediyor.

  ABD Başkanı Trump, Twitter’dan yaptığı paylaşımla ‘’Dün gece ki saldırı mükemmeldi ve daha iyi bir sonuç alınması söz konusu olamazdı. Görevimizi başarıyla tamamladık.’’ İfadelerine yer verdi.

   

  Rusya’nın tepsileri çok sert oldu

  Rusya’nın ilk sert tepkisini Rusya Washington Büyükelçisi Antonov verirken; Putin’den açıklama geldi.  Putin sözlerinde ‘’Saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve bu saldırının ilişkiler için yıkıcı etkisi olacağını ifade etmekten çekinmiyoruz.’’  İfadelerini kullandı.

  İran tarafından saldırı ile ilgili açıklama yapılırken İran Lideri Ruhani, Esad’ı destek amacıyla telefonla aradığını bildirdi.

   

  Saldırıya destek veren ülkeler…

  Bugünkü haberler de Suriye’ye yapılan operasyonuı destekleyen ülkeler; Almanya, İtalya, Japonya, İsrail, Katar, Suudi Arabistan, Kanada, Avustralya ve Türkiye’dir. Aynı zamanda Avrupa Birliği ve NATO ise operasyonu destekleyen örgütler arasında yer aldı.

  Operasyona karşı çıkan ülkeler ise; Rusya, Çin ve İran üçlüsü olarak belirtildi.

  1 300x300 - Son dakika... Suriye füzelerle vurulurken Rusya ve İran çıldırdı

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ