son dakika internet haberleri, bugünkü haberler, internet haber siteleri
7/24 Haber | Son Dakika Haberler
  

  Son dakika… Suudi Arabistan’da Gece Yarısı Siyasette Deprem!

  Son dakika… Suudi Arabistan’da Gece Yarısı Siyasette Deprem!

   

  Son dakika… Suudi Arabistan’da Gece Yarısı Siyasette Deprem!

   

  Kraliyet ailesi hızlı bir kararla, üç bakanlıkta görev yapan bakan yardımcıları ile genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarını Savunma Bakanı Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın verdiği destekle Kral Selman görev aldı. Gece yarısı verilen bu son dakika kararı ise, dünyadaki ilk haber olarak yerini aldı

   4 11 300x150 - Son dakika... Suudi Arabistan'da Gece Yarısı Siyasette Deprem!

  Kral Selman tarafından verilen görev alınma haberini, Yemen’de dört yıldır İran tarafından desteklenen Husilerle yaptığı iç savaşa bağlayarak; İran Press TV kovulma haberi olarak ekranlarda verdi.

  İran ile Suudi Arabistan arasındaki Ortadoğu’da yer alan çekişme nedeniyle İran tarafından ‘’Bakanlar ve komutanlar gece yarısı kovuldu’’ şeklinde ekranlara verilen haber ile dünya haberlerinde günün ilk haberi olarak yerini aldı.

  BBC The Guardion tarafından manşetten verilen haber sonucu ‘’Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz, ani bir kararla gece yarısı genelkurmay başkanını ve komutanlarını kovdu, yerine yeni çalışma arkadaşlarını getirdi.’’ şeklinde Suudi Arabistan’ da son dakika gelişmelerini dünyaya duyurdu.

  1 97 300x169 - Son dakika... Suudi Arabistan'da Gece Yarısı Siyasette Deprem!

  Riyad yönetimi için değişiklik olarak kabul edilmeyen durum, daha önceki yıllarda da prens ve bakanların yer aldığı üst düzey 300 kişi için verilen kararları yeniden akıllara getirdi.

  Suudi Arabistan, son yıllarda ABD ve Batılı devletlerden milyarca dolarlık silah aldıktan sonra, yeni Genel Kurmay Başkanı olarak da Fayyad El Ruvayli atandı.

  Suudi Arabistan son yıllarda, Amerika Birleşik Devletleri ve Batılı devletlerden son senelerde yüz milyarlarca dolarlık silah aldı.

  3 48 300x142 - Son dakika... Suudi Arabistan'da Gece Yarısı Siyasette Deprem!

  2017 yılında Muhammed Bin Selman, Veliaht Prens olduktan sonra Suudi Arabistan’ da yolsuzluk ile mücadele edip, birçok reforma imza atarak; İçişleri, Dışişleri ve Sosyal Kalkınma Bakanlıklarında görev yapan birçok bakan görevinden kovulması için gerekli desteği verdi. Son verilen bilgilere göre Suudi Arabistan’ın yeni genelkurmay başkanı da Fayyad el Ruvayli oldu.

  1 300x300 - Son dakika... Suudi Arabistan'da Gece Yarısı Siyasette Deprem!

  33 yaşındaki Muharrem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu olmak birlikte spor yapmaya fazlası ile düşkün. Sık sık spor yapan ve fit olmasını spora bağlayan yazarımız sitemize spor haberleri ve gündem haberleri ile katkı sağlıyor.

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ